Žena chová na vlastní zahradě 17 ježků a postavila jim vesnici

Cecilia Ockedalová před několika lety pomohla přejetému ježkovi, aby se znovu postavil na nohy. Od té doby zjistila, že těmto tvorům velmi ráda pomáhá a pečuje o ně. Nyní má na zahradě až 17 ježků. „Sladkosti už nejím, peníze musely jít na šišky,“ říká Cecilia. Tato 41letá žena je velkou milovnicí zvířat, která si váží jejich životů. A těmto malým tvorům většinou nikdo nepomáhá.

https://www.newsner.com/

Pomoc zraněnému ježkovi

Jednoho dne našla na zahradě zraněného malého ježka. Na internetu hned začala číst o ježcích. Nakonec se jí podařilo malému ježkovi pomoci a dala mu také jídlo pro kočky. Díky tomu byl dost silný na to, aby se mohl vrátit zpět do přírody. V té chvíli netušila, že se bude během pár let starat o mnoho dalších ježků, kteří budou potřebovat stejnou péči a laskavost.

Ježek se vrátil

Netrvalo to dlouho a ježek se na její zahradu vrátil. Když byly návštěvy ježka častější, rozhodla se mu postavit malý domeček, kde by mohl strávit zimu v teple. Od té doby se toho stalo hodně. Tento malý ježek rozhodně nebyl poslední, kterému žena pomohla. Ceciliina zahrada se od té doby proměnila na malou vesničku, kde nyní žije asi 17 ježků.

Čtěte také: Pes zastaví ženu na silnici, aby pomohla jejím štěňatům v nouzi

Pečuje o všech 17 ježků

Postupně přicházelo více ježků a žena jim musela stavět nové domovy. Ve volném čase se stará o malá zranění těchto tvorů, krmí je a dbá na to, aby měli přístup k vodě. Nakonec musela jednotlivé ježky trochu obarvit, aby se mezi nimi vyznala. Dělá si u nich také značky podle toho, jaké jsou jejich potřeby, např. zranění, léčba apod.

Ježkům zasvětila svůj život

Cecilia sama říká, že nemůže odjet ani na dovolenou. Každý den se musí starat o své malé přátele na zahradě. Čistí jim rány, dává jídlo a vodu, vybírá blechy a vše ostatní, co pravidelně potřebují pro klidný, zdravý a spokojený život. A ježkům se u ní evidentně líbí, protože se žádný z nich zatím neodstěhoval o dům dál. Dokázali byste si představit péči o malé ježky?

https://www.newsner.com/

Zdroj: newsner.com