Žena je nucena porodit dvojčata, která nemají šanci na život

Ve Spojených státech již nějakou dobu platí zákon o zákazu potratů. V Texasu, kde žije jeden pár, jsou potraty také nezákonné. Miranda Michel a její partner Levi Lengley měli doma již tři děti, když žena otěhotněla s dvojčaty. Těhotenství nebylo v pořádku, ale na potrat jít nemohla. Lékaři ji donutili, aby děti donosila a porodila prakticky mrtvá dvojčata.

Potrat nebyl možností

Miranda věděla od začátku, že něco není v pořádku. Po nějaké době se ukázalo, že jsou děti vážně nemocné. Šlo o siamská dvojčata. Navíc měly zkroucenou páteř. Jejich orgány se nacházely prakticky mimo tělo a některé z nich se jim vůbec nevyvinuly. Pár o tom věděl hodně dlouho, ale Miranda musela těhotenství dokončit, protože v Texasu není možné jít na potrat.

Zákon stanovuje, že ženy nesmí jít na potrat, dokud srdce plodu bije. Dvojčata byla po celou dobu těhotenství živá, i když neměla žádnou šanci na přežití porodu. Z tohoto důvodu musela Miranda děti nosit celých 9 měsíců a potom je porodit. Celou dobu věděla, že si žádné dítě z porodnice domů neodnese a nemusí připravovat žádné oblečení ani postýlky.

Čtěte také: Na rodinné fotografii se nachází zajímavá maličkost, která vás nejspíš vyděsí k smrti. Uvidíte ji na první pohled?

Matka byla v hrozném psychickém stavu

Helios a Perseus Langley se narodili a zemřeli 9. srpna 2023. Miranda, Levi a jeho rodiče strávili další den s dětmi, než odešli do pohřebního ústavu, a pozvali reportéra a fotografa, aby tento zážitek zdokumentovali.

Miranda se snažila držet během celého těhotenství. Měla doma tři děti, které ji potřebovaly. Jedna ze sester jim dokonce tajně předala lístek s údaji o potratové klinice v jiném státu. Pár bohužel neměl dost peněz na to, aby se tam dostal. Proto Miranda nemohla potrat podstoupit. Na začátku srpna podstoupila hrozný porod a velmi komplikovanou operaci.

Porod mohl ohrozit matku tří žijících dětí jen proto, že v Texasu není povolený potrat. Děti neměly šanci na přežití a během pár minut po porodu zemřely. „Mám pocit, jako by mi vyrvali srdce z hrudi,“ řekla Miranda. Rodiče měli ještě jeden těžký úkol. Museli vysvětlit dětem, že nebudou mít další sourozence, i když byla jejich matka po mnoho měsíců těhotná. Rodina nyní truchlí a doufají, že jiné ženy nebudou muset takovým smutkem projít.

Řekla jsem Levi, buď tu pro ni, když tě bude potřebovat, a ona tu pro tebe bude, když to budeš potřebovat,“ řekla Angela. „A pokud se oba zhroutíte najednou, držte se navzájem.“ Takhle se přes to dostaneš.“

Zdroj: pl.newsner.com