Žena po 8 potratech konečně porodila zdravé dítě

Neplodnost je vážným problémem, který trápí mnoho mladých párů. Bohužel rok od roku je to horší a horší. Rychlý životní styl, málo spánku a hodně stresu rozhodně neprospívá k tomu, aby se rodilo více dětí. Boj o početí může někdy trvat celé roky a ovlivňuje psychický stav (hlavně) ženy, která se o početí snaží. Carissa a její manžel Dave o tom vědí hodně.

Dlouhá cesta ke štěstí

Posledních 13 let bylo pro tento pár velmi těžkých. Snažili se počít vlastního potomka, ale osud jim to nepřál. Měli obrovské problémy nejen s početím, ale také samotným těhotenstvím. Carrisa osmkrát potratila. To by většinu lidí naprosto odradilo od dalšího snažení, ale tento manželský pár byl odhodlaný přivést na svět vlastní dítě.

Navíc se začali snažit poměrně brzy. Carisse bylo 33 let a Daveovi 32 let, když se jim konečně podařil zázrak. Tím zázrakem byl jejich syn, kterého počali prostřednictvím IVF (umělé oplodnění). Malý Oliver se narodil naprosto v pořádku a vážil téměř 3 kilogramy. Sice se narodil o tři týdny dříve, ale všechno nakonec bylo v pořádku. A z těchto manželů se konečně stali rodiče!

Čtěte také: Kontroverzní Tadeáš Kuběnka rozpoutá bouři v Prostřeno!: Překvapivé odhalení v kuchyni!

IVF bylo jejich jedinou nadějí

In vitro fertilizace je poměrně známá metoda, která se používá v případě neplodnosti. Na první pohled to může vypadat jednoduše, ale rozhodně to tak není. Proces je to poměrně dlouhý, fyzicky i psychicky náročný. Před samotným oplodněním vajíčka musí žena projít hormonální stimulací, která je zapotřebí pro dozrání vajíček. A právě tato část je poměrně náročná.

Hormony se musí píchat injekcí přímo do břicha. Potom se odeberou vajíčka, oplodní se spermatem partnera nebo anonymního dárce a vrátí se zpět do budoucí matky. Žena získá zpět již oplodněné embryo, které lékaři umístí do dělohy. Tento proces má vysokou šanci na úspěch, ale samozřejmě není 100% v každém případě. Tito manželé měli velké štěstí.

Zdroj: dobrespravy.eu