David Hampl
15 října, 2021

Až do roku 2015 se rodina Oksany a Sergeje nijak zvlášť nelišila od ostatních. Tvořila ji matka, otec a dcera Alice. Pár let po narození Alice dokonce začali plánovat, že jí pořídí bratříčka nebo sestřičku, a začali se snažit o další miminko. Po nějaké době se zadařilo a Oksana skutečně otěhotněla. Na ultrazvuku je ale čekalo pořádné překvapení.

Šance jedna ku několika milionům

Manželé totiž při vyšetření zjistili, že Oksana čeká paterčata. K takovému mnohočetnému těhotenství dochází obvykle jen při umělém oplodnění, v přirozeném početí se jedná o zcela ojedinělý případ, zhruba jeden z 85 milionů. Lékaři okamžitě navrhli redukci, tedy odstranění několika embryí, aby se zbytek plodů mohl lépe vyvíjet. Oksaně se ale tento nápad nelíbil a rozhodla se, že nechá vše na přírodě.

Paterčata přišla na svět v roce 2016. Vážila jen něco málo mezi 1200 a 1900 gramy. Rodině byl přidělený větší byt a zdálo se, že vše bude v pořádku. Prvních několik měsíců tvořili skutečně ideální rodinu a Sergej se snažil se vším pomáhat. Pak se ale začal rodiny víc a víc stranit. Paterčata vyžadovala neustálou pozornost, Sergej se ale na péči o ně nepodílel a odmítal k nim v noci vstávat, protože byl prý příliš unavený. A to bez ohledu na svou manželku, která musela vše zvládat sama.

Otec dětí o rodinu ztratil zájem

Paterčatům bylo sotva šest měsíců, když Sergej od rodiny odešel a požádal o rozvod. Po rozvodu přestal platit výživné a s dětmi se nestýkal. Oksana ale neměla čas na to být zdrcená a litovat se. Kvůli dětem se musela rychle sebrat, naučila se řídit mikrobus a začala si přivydělávat blogováním o svém mateřském životě.

Dostalo se jí také pomoci od státu a lidé pro ni založili speciální fond, kam může kdokoliv přispět. Dnes život této neobvyklé rodiny sleduje přes 100 000 lidí a společně s dětmi se účastní komerčních natáčení. Přesto pro tak velkou rodinu není peněz nazbyt. Oksana se ale dokázala postavit zpět na nohy a za pomoci své matky se o děti příkladně stará.

Sdílejte článek