Žena porodila první dítě v 72 letech! Jak je to možné?

Otěhotnět není pro každou ženu jednoduchý úkol. Čím je žena mladší, tím je to jednodušší. Bohužel některé páry se snaží po mnoho let, než se dočkají vlastního potomka. Manželský pár Daljinder Kaur a Mohinder Singh Gill z Indie se o to snažili manželství. A podařilo se jim to až ve velmi pokročilém věku. I přesto jsou nyní velmi šťastní.

O přirozené početí se snažili mnoho let

Daljinder a Mohinder jsou manželé dlouhých 49 let a po většinu této doby se snažili o početí dítěte přirozenou cestou. Ve svém snažení pokračovali bez ohledu na svůj věk, protože po dítěti velmi toužili. Když se o to stále snažili i ve svých 70 letech, jejich okolí bylo poměrně skeptické. Názory ostatních lidí je ale nezajímali. Stále měli v sobě planou touhu ze společného dítěte. A nedokázalo je nic zastavit. V tomto věku jim ale bylo jasné, že bez pomoci se jim to asi nepodaří.

Pokus o umělé oplodnění

Daljinder Kaur, které bylo 72 let, se rozhodla s manželem podstoupit léčbu IVF (in vitro fertilizace), neboli umělé oplodnění. Napoprvé se pokus nepodařil a vajíčko se v těle neujalo. Ani tato nepříjemnost je nezastavila a pokusili se o další oplodnění. Potom se stalo něco naprosto nečekaného, a to nejen pro manžele, ale také pro lékaře. Ani ti příliš nedoufali, že by tento pár mohl mít vlastní dítě. Potom ale přišla nečekaná zpráva.

Čtěte také: Rozuzlení: „Moučný útok“ proti Bendigovi na Českém slavíkovi byl zinscenovaný! Oběma hrozí pokuta až 50 tisíc!

Nečekané těhotenství ve vysokém věku

Ve věku 72 let dostala Daljinder neuvěřitelnou zprávu, že je těhotná! To bylo pro tento pár splněným snem. Jejich syn se narodil naprosto zdravý s váhou 3,9 kilogramu a dostal jméno Armaan. Chlapec je šťastné a energické miminko, které manželé velmi milují. Vůbec nelitují, že se o těhotenství snažili tak dlouho a mají dítě až ve svých 70 letech. Otázkou je, jak dlouho si budou moci dítěte užívat a co s ním bude ve chvíli, až se o něj již nebudou moci starat.

Zdroj: onlinenytt.com