Žena, prohlášená za mrtvou, ožila při vlastním pohřbu. Příběh, který vzbudil světovou pozornost.

Šokující příběh postihl pozůstalé po šestasedmdesátileté Belle Montoyové z Ekvádoru, kteří přišli vypravit svou milovanou na poslední cestu. Když rodina otevřela rakev, překvapivě zjistili, že žena je naživu. Minulý týden byla Bella Montoyová prohlášena za mrtvou ve nemocnici Martín Icaza v Babahoyo. Její tělo bylo převezeno do pohřebního ústavu a rodina uspořádala smuteční obřad, který byl přerušen neočekávanou a šokující událostí.

Během smutečního obřadu hosté slyšeli zvuky, které vycházely zevnitř rakve a připomínaly bouchání. „Bylo nás tam asi dvacet,“ řekl její syn Gilber Rodolfo Balbera Montoya. „Po několika hodinách obřadu se rakev začala ozývat. Když jsme ji otevřeli, viděli jsme, že těžce dýchá. Byla zabalená v prostěradle.“

Po této neuvěřitelné události ji okamžitě převezli na jednotku intenzivní péče v nemocnici. Ekvádorské ministerstvo zdravotnictví zřídilo komisi, která má tuto událost vyšetřit. V oficiálním prohlášení uvedli, že pacientka prodělala kardiorespirační zástavu a nereagovala na resuscitaci. Lékař, který měl ten den službu, potvrdil její smrt.

Syn zesnulé ženy informoval místní média, že jeho matka byla přijata do nemocnice v pátek ráno a v poledne mu lékař oznámil její údajné úmrtí, předal mu doklady totožnosti a úmrtní list. Její tělo bylo poté uloženo do rakve, dokud si ho rodina nevyzvedla k pohřbu. Na videu zveřejněném na sociálních sítích bylo vidět, jak žena leží v otevřené rakvi a těžce dýchá, zatímco kolem ní stojí několik lidí.

Nyní je Bella Montoyová hospitalizována na jednotce intenzivní péče ve stejné nemocnici, kde byla původně prohlášena za mrtvou. Její syn vyjádřil naději, že se její zdravotní stav zlepší a že bude moci nadále žít a být s ním. Tato neobvyklá událost vyvolává otázky ohledně přesnosti diagnóz a opatření při určování smrti pacientů.

Zdroj: tn.cz