Žena se rok po léčbě rakoviny dozvěděla, že bude mít dvojčata

Shelly Battista je velmi odvážná mladá žena, které ve 34 letech lékaři diagnostikovali agresivní formu rakoviny prsu. Měli již jednu dceru a nečekali, že by ještě někdy mohli mít děti. Během léčby totiž ženě odstranili vaječníky. Díky moderní medicíně se stal malý zázrak a Shelly otěhotněla. Nyní mají manželé nádherná dvojčata a jsou za ně neuvěřitelně vděční.

today.com

Diagnóza rakoviny přišla velmi nečekaně

V květnu 2020 se Shelly dozvěděla, že má agresivní rakovinu prsu. Lékaři jí doporučili oboustrannou mastektomii a odstranění vaječníků. Před diagnózou žena nastoupila do práce poté, co porodila svou první dceru Emelii. Bulky v prsu si všimla sama, ale myslela si, že jde o problém kvůli kojení. Bulka bohužel nezmizela a Shelly musela k lékaři.

Shelly neměla v rodinné anamnéze žádné stopy po rakovině prsu ani žádné známé rizikové faktory. Vyšetření u lékařů mělo navíc velké zpoždění, protože bulku objevila během první vlny Covid-19. Výsledky se proto dozvěděla až po pár měsících, ale to již rakovina rychle rostla a Shelly nereagovala na žádnou běžnou léčbu, které se používají u rakoviny prsu.

Čtěte také: Česká paterčata již slaví 10. narozeniny. Jak dnes žijí?

Inspirující příběh na cestě k plodnosti

Malé holčičce bylo pouhých 6 měsíců, když Shelly začala s léčbou. Právě začali s manželem a dcerou společný život, když přišla šokující zpráva. Operace a chemoterapie naštěstí dopadly dobře a Shelly přežila. Vždy snila o velké rodině, ale to se nyní zdálo nemožné. Dělohu měla v pořádku. Chyběly jí vaječníky, ale ty pracují poměrně nezávisle na děloze.

Lékaři jí dodali hormony, které potřebovala pro otěhotnění. A nakonec se to podařilo. Shelly a její manžel se dočkali naprosto zdravých dvojčat. Nina a Margot se narodily 9. prosince 2022, což jsou přesně 2 roky, co byla Shelly prohlášena za zdravou a bez rakoviny. Nyní si manželé užívají život s třemi dětmi a bez ničivé nemoci. Můžeme jen doufat, že se do jejich života nemoc nevrátí.

Zdroj: today.com