Žena zemřela třikrát: co se jí při každé smrti dělo

Žena tvrdí, že zemřela už celkem třikrát. Tuto skutečnost sdělila svým sledujícím na sociální síti TikTok. Každou z těchto tří smrtí líčí dopodrobna a to nejen z hlediska svých vnitřních pocitů. Tato žena se jmenuje Lad Bible na TikTok. Své zkušenosti s umíráním sdělila tak, jak si myslí, že je to upřímné. Snažila se o to, být co nejotevřenější a sdělit všem to, co skutečně prožívala. Tyto tři smrtelné prožitky se jí staly při operacích srdce. Cítila prý silné vjemy.

Žena, která přežila smrt

Tato žena, která tvrdí, že smrt si prožila už třikrát, vystupuje na TikToku pod pseudonymem @rachboylex. I když není jedinou ženou, která prožila klinickou smrt, určitě je jednou z těch, které si smrtí prošli v tolika případech. A vyniká mezi takovými lidmi ještě v něčem: o svých zážitcích vypráví podrobněji, než kdo jiní. Rachel Boyle trpí srdečním onemocněním nazývaným  supraventrikulární tachykardie, porucha srdečního rytmu. V rámci tohoto onemocnění si prošla právě třemi případy smrti.

Třikrát zemřela

Její nemoc je pro lékaře oříšek, protože se jedná o vzácné onemocnění. To znamená, že léčba je velice obtížná. Rachel Boyle se na TikToku svěřila, že její srdeční tep se zvýšil na 230 tepů za minutu, což je opravdu závratné tempo. Po dosažení tak vysokého tepu omdlela. Došlo k zástavě srdce. Své následovatele na TikToku ujišťuje, že je to pravda. Jakmile se jí srdce zastavilo, cítili, jako by ji něco doslova „vykoplo“ z těla. V tu chvíli viděla jasné bílé světlo, ale také sama sebe. Jako by si mohla vybrat, k čemu půjde.

Jasné bílé světlo

Jasné bílé světlo je tím, co spousta lidí, kteří zažili klinickou smrt, popisují. Rachel měla pocit, že uplynul strašlivě dlouhý čas. Bylo to, jako by velice pomaličku šla směrem ke světlu. Z příběhů, o které se podělilo dalších 5 lidí, vyplývá, že se nejedná o ojedinělý zážitek. Bílé světlo je velice lákavé, vypadá velice pokojně.

„Byla jsem klidná.“

Po silném záchvatu tachykardie však měla Rachel možnost podívat se na své tělo shora. Byl to zvláštní pocit – představte si, že se sami na sebe koukáte z výšky. Na tento zážitek Rachel vzpomíná velice živě a je podle ní velice zajímavé, že to nezapomněla. Druhou smrt prožila Rachel při následné operaci srdce, která vzhledem k jejímu stavu musela následovat. Ačkoli se jednalo o smrt, což je téma, kterému se obvykle ve společnosti vyhýbáme, a řada lidí z něj má strach, když na to přišlo, Rachel tvrdí, že byla velice klidná. I když šla v podstatě vstříc smrti, v duši cítila pokoj a klid.

„Mysleli si, že si jsem blázen.“

Z obou případů smrti ale Rachel vyvázla živá. Vzpomínky na smrt jí ale zůstaly v živé paměti, a tak není divu, že se svěřila svým blízkým. Ti si o ní mysleli, že se snad zbláznila. K jejím prožitkům se stavěli velice nedůvěřivě a snad je přikládali důsledkům narkózy nebo nedostatku kyslíku. Nikdo jí nechtěl věřit. Mysleli si, že se jednalo pouze o halucinace. Nejednalo se ale o poslední případ smrti, který na ženu čekal. Potřetí zemřela znovu na operačním stole. To už byl třetí případ, kdy se Rachel přiblížila smrti.

„Viděla jsem se, jako bych byla pták.“

Teprve při třetím umírání měla Rachel skutečně intenzívní vnímání. V tuto chvíli mladá žena vzpomíná na to, že cítila, jak její duše uniká z těla, které leželo na operačním stole. Viděla se z ptačí perspektivy, z výšky, jako by byla pták nebo nějaký létavý hmyz. Viděla ale pouze své tělo a kolem nic jiného nebylo. Žádné vybavení, žádný z chirurgů, pouze svoje tělo, ležící na stole. A neměla z toho strach. I nyní byla velice klidná.

Jedná se o ojedinělý zážitek?

Podobné zážitky – i když ne třikrát po sobě – zažili i jiní lidé. Je těžké tomu uvěřit a vždy se najde někdo, kdo tomuto věřit nebude. Přesto nás vždycky bude zajímat všechno, co se týká naší smrti. Budeme připraveni, až to přijde? Budeme cítit strach nebo onen klid. Někteří lidé, kteří přežili vlastní smrt tvrdí, že slyšeli podivný bzučivý zvuk, těsně předtím, než opustili své tělo. Následuje dojem z překročení tunelu a přivlastnění si nového těla.

Co prožívají lidé ve smrti?

Velice častým prožitkem je také jasné bílé světlo – tak bílé a jasné, že jste to ještě nikdy vidět nemohli. Někteří lidé se setkávají se svými zesnulými příbuznými, kteří je vítají ve světě zemřelých nebo s nadpřirozenými bytostmi, které se jich ujmou, aby jim ukázali cestu. I když se zdá, že tyto prožitky trvají velice dlouho, protože jsou vnímány velice zpomaleně, ve skutečnosti se vrátí do svého původního těla poměrně rychle – aspoň podle lékařů, kteří obnovují činnost srdce.