Ženu kritizují, protože je ve 40 letech svobodná a bezdětná

Emma John se rozhodla jít proti společenským tradicím. Ve svých 40 letech je stále svobodná, bezdětná a podle svých slov také naprosto šťastná. Mnoho žen bojuje proti diskriminaci žen bez dětí. Je velmi běžné, že ženy mají děti a mnoho lidí si myslí, že by je měla mít každá žena. To samozřejmě není pravda. Některé ženy na to jednoduše nejsou připravené a možná nikdy nebudou.

filantropikum.com

Kontroverzní žena ve středním věku

Podle současného nastavení společnosti jsou ženy, které se rozhodnou nemít děti opovrženíhodné. Pořídit si rodinu je nádherná věc, ale každý z nás je jiný a má jiné potřeby. Britská spisovatelka Emma John se rozhodla, že půjde vlastní cestou a užije si život tak, jak to vyhovuje jí a nikoli společnosti. Z tohoto důvodu se dostala pod drobnohled konzervativních Britů.

Emma se dlouho snažila najít muže, se kterým by byla šťastná. Bohužel nenašla nikoho, ke komu by se chtěla upoutat na zbytek života a založit s ním rodinu. Po mnoha pokusech si připustila, že je možná jejím osudem, aby byla sama. Po mnoha letech si uvědomila, že může mít dokonalý a plnohodnotný život i bez manžela a dětí.

Čtěte také: Přes 300 let stará nemovitost zaujme původní architekturou, i řadou moderních prvků

filantropikum.com

Dokonalý a pohodlný život bez manžela a dětí

„Neexistují žádné kompromisy, neexistuje nudný čas strávený v kavárně v zadní části domu, zatímco dítě uvnitř šílí. Zvyky a přání vašeho partnera vás neunavují a vy nemusíte soutěžit s časem, abyste vzali dítě na všemožné mimoškolní aktivity,“ řekla Emma pro The Sun. Žena je velmi spokojená ve svém životě a snaží se, aby to pochopila i veřejnost.

Napsala knihu plnou povídek, které popisují radosti svobodného a bezdětného života. Snaží se bořit stereotypy vůči bezdětným ženám a zároveň chce, aby ji lidé neodsuzovali za její volbu života. Nakonec každý z nás může žít přesně tak, jak se sám rozhodl. Svobodné mládence nikdo za jejich volbu neodsuzuje, zatímco svobodná žena v určitém věku je skandál. A právě proti tomu Emma bojuje každý den.

filantropikum.com

Zdroj: filantropikum.com