Někdy může i malé gesto znamenat obrovskou změnu a hodně potěšit. Nikdy nemůžete vědět, jakými problémy si lidé kolem nás procházejí. Ať už se jedná o vaše přátele, kolegy nebo jen náhodná setkání v restauraci nebo v obchodě. Laskavé gesto ovšem můžeme udělat všichni, kdykoli a kdekoli. Stačí jen velmi málo a můžete někomu hodně zlepšit den, víkend i týden.

Příběh obyčejné ženy

Na přínos obyčejné laskavosti byste se mohli zeptat Jeriny Edwarsové, které byla v roce 2016 diagnostikována rakovina prsu. O několik měsíců později, těsně před plánovanou operací, se celá rodina vydala na poslední večeři. Stalo se tak dne 30. listopadu 2016, kdy se rozhodli, že si vychutnají čínské jídlo.

Právě na tomto místě Jerina nedokázala zadržet slzy poté, co jí číšník předal dojemný dopis. Jerina a její rodina netušili, že je někdo během večeře sleduje. Nikdo, kdo si jednoduše nemohl nevšimnout, že Jerina nemá žádné vlasy. Pochopitelně jako důsledek prodělané chemoterapie. Když chtěli zaplatit, číšník jim řekl, že už mají večeři zaplacenou. Tentýž číšník přistoupil k jejich stolu a podal jí dopis, který tam pro ni nechal velkorysý cizinec, který za ně útratu zaplatil.

Co se žena z dopisu dozvěděla?

V dopisu stálo: „Před pěti lety jsem přišel o manželku, která měla rakovinu. Vím, jak těžké je si tím projít. Večeře je na mě. Hodně štěstí!“ Jerina lístek ihned vyfotografovala a sdílela na svém profilu na Facebooku. Není divu, že mnozí její příběh sdíleli a nakonec se ženě podařilo najít muže, který jejich večeři zaplatil.

Ukázalo se, že manželka tohoto muže zemřela na vzácnou rakovinu kostí v roce 2012. Měli spolu tři děti, které byly v podobném věku jako děti Jeriny, když jejich matka zemřela. Víme, že toto gesto Jerinu nezachrání a nepomůže jí s léčbou. Přesto se jedná o nádherné gesto, které vykouzlilo ženě před vážnou operací úsměv na tváři a dojalo ji k slzám. Taková laskavost je někdy to nejlepší, co pro člověka trpící vážnou nemocí můžeme udělat.

Sdílejte článek