Ženy, znáte 5 příznaků rakoviny vaječníků?

Rakovina – slovo, které nechce slyšet nikdo z nás. Ještě v minulém století takřka rozsudek smrti, dnes si už medicína umí poradit, ale i tak je tato nemoc velmi nebezpečná a život ohrožující. Mezi ženami je rozšířená rakovina děložního čípku, a rakovina prsu, ale existuje i další druh, o kterém se moc nemluví, ale i on je rozšířený. Pokud dlouhodobě trpíte některým z níže uvedených příznaků, navštivte svého lékaře, a celou situaci s ním konzultujte. Můžete předejít mnohým nepříjemnostem.

Jaké to jsou příznaky:

Trvalé nadýmání břicha

Přibližně týden před menstruací a týden po ní, trpí většina žen nadýmáním. Pokud však nadýmání přetrvává dlouhodobě, nepodceňujte ho, a navštivte svého lékaře. Může to být příznak rakoviny vaječníků.

Bolesti pánve

Pokud delší dobu pociťujete bolesti pánve, může to být příznak rakoviny vaječníku. Navštivte proto odborníka, a celou situaci s ním konzultujte. Tím, podezření vyloučíte. Může se také jednat o cystu na vaječníku, nebo menstruační cyklus.

Bolest jdoucí jinam

V důsledku může rakovina vaječníků vyzařovat bolest do jiných částí těla, např. do zad. Proto dlouhotrvající bolest zad nepodceňujte, zvlášť, když je doprovázená i jinou bolestí v oblasti břicha. Při provedené studii na 151 ženách, 68 % z nich uvedlo, že silná bolest jim nepovolí vykonávat práci.

Neobvyklé přibývání na váze

Pokud začnete rychle a nepřiměřeně přibývat na váze, a to zejména v oblasti pasu, a přitom se stravujete stejně jako dosud, a netrpíte nějakým hormonálním onemocněním, může se jednat o příznak rakoviny vaječníku. Zpravidla je tento jev běžnější u žen před menopauzou.

Abnormální únava

Pokud řádně odpočíváte, spíte po dobu, jakou jste zvyklé, a přesto jste každý den unavené, konzultujte tento stav se svým lékařem. Může vám to zachránit život.