Život plný úspěchů a tragédií: John Travolta slaví 70 let! Stále hraje a věnuje se své rodině.

John Travolta, jeden z nejvýznamnějších a nejuznávanějších herců své generace, slaví významné životní jubileum – 70 let. Jeho kariéra je plná úspěchů, ale také tragédií a nečekaných zvratů. V tomto článku se podíváme na jeho životní příběh, jeho významné filmy a jeho vztah k scientologii.

View this post on Instagram

A post shared by John Travolta (@johntravolta)

Rané začátky a průlomový úspěch

John Travolta se narodil 18. února 1954 v Engelwoodu ve státě New Jersey. Již od dětství snil o kariéře herce a tanečníka. Po studiu dramatické školy v New Yorku začal získávat první role ve filmu a na divadelních prknech. Jeho průlomovým úspěchem se stal muzikál „Horečka sobotní noci“ a „Pomáda“ v 70. letech 20. století. Tyto filmy ho katapultovaly do světového povědomí a stal se idolem tehdejší mládeže.

Čtěte také: Válečný veterán a jeho věrný pes spolu byli až do úplného konce

csfd.cz

Úspěch a pád

Po úspěších v první polovině 80. let přišlo horší období. Hrál v průměrných filmech a jeho popularita mírně opadla. Nicméně v 90. letech se na scéně objevil režisér Quentin Tarantino a Travoltu obsadil do filmu „Pulp Fiction“. Tato role mu přinesla další oscarovou nominaci a znamenala obrovský comeback. John Travolta se opět stal jedním z nejžádanějších herců v Hollywoodu.

Vztah k scientologii

John Travolta je známý také svým angažmá v scientologické církvi. Je členem této organizace od roku 1975 a aktivně se jí věnuje. Travolta věří v užitečnost technik scientologie a je to pro něj důležitou součástí jeho života. Nicméně jeho příslušnost k této církvi také vyvolává kontroverze a kritiku.

Tragédie a osobní život

John Travolta zažil také velkou tragédii ve svém osobním životě. V roce 2009 zemřel jeho syn Jett na srdeční chorobu. Tato událost byla pro Travoltu a jeho manželku Kelly Prestonovou obrovským šokem. Nicméně rodina se snažila překonat tuto tragédii a opřít se o svou víru.

John Travolta byl od roku 1991 ženatý s herečkou Kelly Prestonovou, která bohužel zemřela v roce 2020. Měli spolu dceru Ellu a syna Benjamina. Jejich manželství bylo považováno za jedno z nejstabilnějších a nejúspěšnějších v Hollywoodu.

Legendární filmy

John Travolta má na svém kontě celou řadu legendárních filmů. Kromě již zmiňovaných „Horečky sobotní noci“ a „Pomády“ se prosadil také ve snímcích jako „Pulp Fiction“, „Městský kovboj“, „Barvy moci“ či „Hairspray“. Jeho různorodá herecká schopnost mu umožnila ztvárnit širokou paletu postav a získat si srdce diváků po celém světě.

Osobní zájmy

Kromě herecké kariéry má John Travolta také další vášeň – létání. Je držitelem různých licencí na létání a vlastní své soukromé letiště na Floridě. Létání je pro něj nejen koníčkem, ale také způsobem, jak relaxovat a uniknout od ruchu Hollywoodu.

John Travolta v současnosti

I ve svých 70 letech je John Travolta stále aktivním hercem. I když jeho popularita už není taková jako v minulosti, stále se objevuje ve filmech a televizních seriálech. Jeho herecké umění a charisma stále přitahují diváky a jeho fanoušci ho stále obdivují.