Zlaté mléko si poradí s klouby, páteří i mládím

Název „zlaté mléko“ je mezi lidmi poměrně známý pojem, se kterým jste se možná už někdy setkali. Dnes se podíváme na pár detailů, které by vás mohly zajímat, protože tento nápoj má obrovské zdravotní přínosy, kterých si můžete užít i vy. Pozitivní vliv má zejména na kosterní systém, který dokáže neuvěřitelně posílit a zajistit bezbolestný pohyb.

Vlastnosti zlatého mléka

Zlaté mléko pomáhá z kostí odstraňovat sůl, která v kosterním systému může působit bolest a omezuje často funkčnost obratlů v páteři. Jestli vás trápí artritida nebo artróza, rozhodně byste měli tento zázračný nápoj znát. Zlaté mléko má ovšem úžasné účinky také na nervový systém, kostní tkáně nebo tlusté střevo. V každém případě by ho měli konzumovat lidé, kteří mají zdravotní problémy nebo jen chtějí podpořit své zdraví.

Někteří jedinci tvrdí, že zlaté mléko dokáže prodloužit mládí, protože bojuje proti toxinům a má pozitivní vliv na pokožku. To ocení zejména ženy, které nebudou muset užívat žádnou drahou kosmetiku proti vráskám. Úplně bude stačit, když dvakrát za rok zopakujete očistnou kůru s tímto úžasným nápojem. Pravidelnou konzumaci kurkumy odporučují často i lékaři, takže se této metody rozhodně nemusíte obávat, protože vám neublíží.

Kurkumový nápoj

Výroba zlatého mléka není vůbec složitá, ale musíte postupovat podle určitých kroků, na které se nyní podíváme. Prvním krokem bude příprava kurkumové pasty. K tomu budete potřebovat 100 až 150 ml vody a 40 gramů kurkumy. Postup je velmi jednoduchý. Kurkumu rozmíchejte ve vodě a přiveďte k varu. Vařte asi 8 minut, dokud tekutina nezhoustne.

Jestli bude směs příliš hustá, můžete přidat trochu vody. Připravit si ji můžete dopředu ve větším množství a potom ji opakovaně použít na výrobu mléka. Dokonce ji můžete zmrazit, ale ne na více než 40 dnů. Po tomto období již z kurkumy nedostanete cenné minerály a vitamíny, kvůli kterým ji chcete konzumovat. Zlaté mléko potom nebude mít tak silné vlastnosti.

Výroba samotného mléka

Jakmile budete mít připravenou kurkumovou pastu, můžete dát dohromady také mléko. Na to budete potřebovat 40 ml přírodního mandlového oleje, 250 ml mléka, 1 lžíci kurkumové pasty a trochu medu na dochucení. Do vroucího mléka přidejte mandlový olej, odstavte a přelijte do čisté nádoby. Potom přidejte kurkumovou pastu a trochu medu, jestli vám bude vadit výsledná chuť nápoje.

Používání zlatého mléka pro pevné zdraví

Odborníci na přírodní léčitelství doporučují konzumovat tento nápoj dvakrát denně. Jednou po probuzení na lačný žaludek a podruhé před spaním, ideálně znovu na lačno. Zlaté mléko tímto způsobem užívejte po dobu maximálně 40 dnů a v průběhu jednoho roku byste měli tuto metodu zopakovat celkem dvakrát, tedy jednou za půl roku.

Zdroj: irecept.cz