Zmáčkněte jedno místo na chodidle po dobu několika vteřin a budou se dít zázraky – vyzkoušejte!

Zmáčknout jedno místo na noze umí obdivuhodné zázraky. Pomocí bodu Tai Chong zmírníte bolesti i jiné potíže. Provádějte tuto metodu jako odborník, podle našeho postupu!

Říká vám něco Tai Chong? Takový jazykolam pochází z Číny a nese označení pro akupresurní bod, který je odborníky považován za nejvýznamnější a nejdůležitější bod celého těla. A kde jej najdete? Přesně na nártu nohy. Ovlivňuje mnoho tělesných funkcí a obtíží, se kterými se velká většina lidí během svého života jistě potká. Vyzkoušejte si uvedené místo každý den celé dvě minuty masírovat a po potížích bude vzduchoprázdno. Vyzkoušíte tuto metodu i vy? Nic nestojí, je to jednoduché, za zkoušku to jistě stojí. 

Čínská akupresura v řádu tisíciletí

O takovém způsobu léčby, tedy o akupresuře jste jistě již dávno slyšeli. Jedná se o určité body, které jsou propojené s jednotlivými orgány v těle. Pokud tyto propojené body budete masírovat, můžete potíže spojené s určitým orgánem uvést do normální funkce. A pokud opravdu trefíte ten správný bod, můžete se během chvíle zbavit bolestí. Při pravidelném provádění se můžete zbavit i některých chronických chorob. Těchto bodů je velké množství, ale pokud budete vědět, kam přesně sáhnout, dosáhnete požadovaného výsledku. Místo Tai Chong – LV-3, se nachází na nártu a je spojený s velkým množstvím míst a potíží s nimi propojených. Například bolest hlavy, závratě, žaludeční vředy a celkové potíže spojené se zažívacím systémem. Takže pokud si dopřejete pravidelnou masáž tohoto místa, průjem, zácpa, zvracení a nevolnost se vám vyhnou obloukem. Zároveň se můžete zbavit nespavosti, depresi či chronického stresu.  

Čtěte také: Jednoduchý domácí lék na všechny neduhy chodidel

Kde se nachází Tai Chong

Bod Tai Chong se nachází mezi palcem a prsteníčkem na noze. Přesněji dva prsty od spojení prvního a druhého prstu. Je to jednoduché, jistě jej najdete. Tento bod je po dotyku či masírování citlivější. Jakmile takové místo s přesností najdete, je potřeba jej správně stlačit. Přichystejte si ukazováček či prostředníček a zatlačte na bod Tai Chong mírně středním tlakem, vydržte 2-3 sekundy. Doporučujeme bod masírovat každý den po dobu dvou minut s přestávkami. Jestliže jsou vám příjemnější krouživé pohyby při masáži, masírujte proti směru hodinových ručiček. 

Vyzkoušíte takové akupresurní body, která vás zbaví vleklých bolestí? Dvě minut nejsou dlouhá doba a vaše zdraví vám jistě poděkuje.