David Hampl
6 ledna, 2023

Greg Allen je tátou, který svou dceru miloval. Bohužel se mu stalo, že byla unesená vlastní matkou a Greg tak musel bojovat o dceru několik dlouhých let. Více než deset let strávil hledáním své dcery, která se nakonec objevila v Mexiku. Po dvanácti letech se s ní mohl opět shledat.

Dceru po rozvodu dostal do péče její otec

Po odloučení, ke kterému došlo, soud svěřil malou Sabrinu do péče otce. Dva roky po rozvodu odešla na víkend ke své matce, přesně podle soudního rozhodnutí. Domů se ale bohužel nevrátila, protože byla vlastní matkou unesená. Skoro deset let trvalo, než kriminalisté zjistili, že je za hranice Spojených států a žena si vytvořila společně s dcerou novou identitu. Malé Sabrině byly pouhé čtyři roky, když zmizela, takže jako 16tiletá vypadala úplně jinak.

Podle místních novin byla žena s dcerou několikrát málem chycena. Dara i dcera ale pokaždé stihli uprchnout jinam. Malá dívka měl blonďaté vlasy, ale nalezena byla s hnědými a podle některých zdrojů si dokonce měla změnit jméno. Vyšetřovatelé oznámili, že matka byla 15 dní sledována, co na ni donesl anonymní informátor. Dara i Sabrina často měnily svůj vzhled, když se dostaly do Mexika. Otec se ale nikdy nezastavil v hledání, svou dceru chtěl vidět za každou cenu.

Otec nabídl za informace finanční odměnu

Greg tak odešel do země, a byl přesvědčený o tom, že svou dceru Sabrinu najde. Odjel do Mexika, kde trávil spoustu času. Naučil se místní kultuře, dozvěděl se mnoho o místě, kde žil. Také se naučil jazyk a bezvadně tak zapadl do místního prostředí. Otec dokonce vytvořil webovou stránku zaměřenou na hledání Sabriny. Nabídl odměnu 20 000 dolarů za informaci, která by ho dovedla k milované dceři.

Gred si dokonce najal soukromého detektiva, který zahájil skutečný proces hledání pohřešovaného dítěte. Jeho energie a zápal do případu byly brány s rezervou, ale někteří Gregovi řekli, že jeho snaha je marná, protože se přeci jedná o matku s dcerou, a ne o únos. Greg prozradil, že mu dcera před odjezdem k matce řekla, ať na ni nikdy nezapomene. Sabrina se ale nakonec našla, i když to trvalo dlouhých dvanáct let.

I po nalezení dcery bude mít otec hodně práce

Po více než deseti letech byla Sabrina nalezena úřady. Byla v dobrém zdravotním stavu, ale musela být hospitalizována v nemocnici. Dívka se mezitím dostala do pubertálního věku, a byla konfrontována silnými emocemi. Možná ani netušila, co se v posledních dvanácti letech tělo, protože byla dezorientovaná a všechno pro ni bylo zvláštní. Sabrina se stala obětí své matky, která ji chtěla poštvat proti otci. Její matka Dara byla zatčená a vydána zpátky do Spojených států.

Byla obviněna z únosu. Jak v takových případech reagovat? Nechceme, aby se podobné věci děly i nadále, pravdou ale je, že se stává často, že jeden z rodičů dítě nevrátí tomu druhému. Bohužel se to ale nedá pokaždé brát jako únos v pravém slova smyslu. Celosvětově se během roku ztratí několik desítek tisíc dětí. Většinu z nich se podaří najít do jednoho dne, některé děti ale takové štěstí nemají. V hodně případech se jedná o „únos“ rodičem, který odmítá potomka vrátit druhému rodiči.

Obvykle se takové děti samy rozhodnou odejít z domova. Jedná se o několik desítek procent z celkového počtu. Doma se jim nelíbí názory rodičů, mají strach svěřit se s problémy nebo prospěchem ve škole. Jestli má dítě v plánu utéct, můžete zjistit podle některých indicií. Má u sebe osobní věci? Nechybí vám peníze? Nechybí mu ve skříní příliš mnoho oblečení? Nesvěřil se potom kamarádovi, že něco chystá? V každém případě je nutné zavolat policii a oznámit ztrátu. Některé děti se po několika hodinách samy vrátí domů, protože si své jednání uvědomí. Není tomu tak pokaždé, a proto je nutné o všem s potomky mluvit narovinu.

Sdílejte článek