Čím dál více lidí trpí vysokým krevním tlakem. Jde o špatný životní styl, ale i rodinnou anamnézu! Existují způsoby, kterými byste si pomohli, aniž byste museli polykat další léky! Vyzkoušejte a budete překvapení.

Pokud patříte mezi lidi, kteří mají dlouhodobě vysoký krevní tlak, jistě víte, jak je tato skutečnost nepříjemná, a jaká rizika pro vaše zdraví existuje. Jestliže tyto potíže řešíte pomocí léků, zřejmě jste zjistili, že takové řešení dlouhodobě nikam nepovede. Jenže co dělat? Vysoký krevní tlak ohrožuje vaše srdce, ale i mozek a mnohdy onemocnění končí i smrtí. A to z důvodu infarktu či mrtvice. Mimo chemických léků, které vždy předepíše ošetřující lékař, můžete zkusit i jiné prostředky a metody. Níže uvedené metody vám pomohou krevní tlak vrátit do normálního stavu. Vyzkoušíte tyto metody i vy?

Kolísavý krevní tlak je více nebezpečný

Prvním příznakem zvýšeného krevního tlaku je bolest hlavy. A jestliže se objeví příliš vysoký krevní tlak, mohou se objevit další příznaky, kterými jsou krvácení z nosu, popraskání žilek v očích, ale i tlak v očích, tudíž potíže se zrakem. Dalším příznakem může být bušení srdce, bolest uší a hrudi. Nejedná se tedy o žádné příliš závažné příznaky, ale v takové vážné příznaky se hypertenzní krize může zvrhnout. Poté hrozí vážné zdravotní potíže, jako je výše zmíněná mrtvice a infarkt. Proto bude důležité, aby vysoký tlak netrval dlouho, ale byl okamžitě snížen. K tomuto kroku vám mohou pomoci léky, anebo alternativní způsob zvaný akupresura. Metody, které jsme pro vás připravili níže, můžete využít v situaci, kdy léky berete, ale momentálně je nemáte po ruce nebo nejste na dosah lékaře. Takové náhlé zvýšení krevního tlaku se opravdu děje, buďte připravení! Myslete na to, že tyto metody chronický krevní tlak nevyléčí, ale vyřeší krizovou situaci.    

První bod na ruce

Nejjednodušší a samozřejmě účinný bod se nachází na ruce. Přesněji na konci prostředníčku na ruce. Pro snížení krevního tlaku, který vám nekontrolovaně vystřelí nahoru bude stačit, když jej stisknete ne prsty, ale koncem hrotu propisky. Jednu minutu držte a poté oddělejte. Někdo má tento bod na levém prostředníčku, někdo zase na pravém prostředníčku. Zjistíte to jednoduše. Ten prostředníček určený pro úlevu vysokého tlaku bude oproti tomu druhému více citlivý.

Druhý bod na noze

Další ulevující bod se nachází na chodidle na nártu. Přesněji takové místo najdete tam, kde se pojí kost prvních dvou prstů, a ještě o pár centimetrů od této mezery. Takové místo bude více citlivé než jeho okolí. Vyzkoušejte a jistě to ihned poznáte. Postupujte podle stejného postupu jako u ruky. Vyhledané místo stiskněte propiskou nebo silněji prstem. Vydržte pět sekund. Poté dalších pět sekund oddělejte propisku či prst a znovu opakujte celé dvě minuty. 

Sdílejte článek