Pečujte o svou pleť správně. Důležitá je čistota, ochrana i její výživa

[no_pagination]

Dnes jsme nalezli velice zajímavé informace, které bychom s Vámi rádi sdíleli. Jde o tajemství krásy, které vyřeší jakékoli kožní problémy, se kterými si již dlouho lámete hlavu. Jen čtěte dále…

4 věci, které byste měli okamžitě přestat dělat s Vaší pokožkou

1. Umývání pleti mýdlem

Mýdlo vysychá pokožku a zhoršuje její ochrannou vrstvu, pokud se používá pravidelně, což vede ke vzniku akné. Měli byste se také zbavit agresivních čisticích prostředků obsahujících SLS (Sodium Laureth Sulfate), místo toho zvolit jemné pěnivé krémy, nebo čisticí pleťové vody.

Čtěte také: I na dovolené se dá hubnout. Bez nutnosti návštěvy tělocvičny. Stačí správný výběr jídla

2. Používání peelingu

Častý peeling poškozuje pokožku a činí ji drsnou. Zatímco jeho účinky jsou poměrně pochybné, jsou velmi krátkodobé a způsobují, že je nutné peelingy používat stále častěji. Nejefektivnější pomocné látky pro odlupování pokožky a pro vyrovnávání pleti jsou ty, které obsahují kyseliny.

3. Přehnaná ochrana mastné a problémové pokožky

Čím více stresujete kůži, tím horší je. Vyberte si nějaké pomůcky pro svůj typ pleti, dodržujte základní pravidla a výsledky uvidíte co nevidět. Pokud máte nějaké závažné problémy, jako je akné, doporučujeme je konzultovat s dobrým dermatologem a kosmetologem, než začnete s léčbou.

4. Opalování na přímém slunci

Slunce není dobré pro Vaši pokožku. Poškození způsobené sluncem se hromadí a nakonec se objeví formou tmavých skvrn. To je důvod, proč byste měli chránit pokožku před sluncem po celý rok, zejména pak Vaši plěť. Pokud se chcete chlubit bronzovou kůží, použijte nástřik, či speciální krémy.

4 denní kroky k vylepšení Vaší pokožky

1. Čištění

Vyberte si čistící prostředek, jako je mléko, balzám, nebo čisticí krém. Pokud nosíte make-up, nejdříve jej odstraňte speciálním odstraňovačem, micelární vodou, nebo hydrofilním olejem a až poté si umyjte obličej.

2. Tónování

Je lepší používat kyselé tonery, které vyrovnávají pleť a texturu pokožky, vyčistí póry a usnadňují péči o pleť. Podívejte se na kyselinu salicylovou – je perfektní pro mastnou pleť, stejně jako kyseliny AHA.

3. Hydratace

Vyberte si svůj krém v závislosti na typu Vaší pokožky a uvědomte si, že neexistuje žádné magické řešení pro krásný tón pleti. Krém je jen ochranný kryt, který dodá dodatečnou vlhkost a výživu. Pokud potřebujete další péči, zakupte si sérum a aplikujte ho před hydratačním krémem.

4. Sluneční ochrana

Na obrázku výše můžete vidět dvojčata. Jedno žije na severu USA a nekouří, zatímco druhé žije v Kalifornii a již 16 let kouří. Ať už chcete používat opalovací krém, nebo ne, je to Vaše volba, ale podívejte se na obrázek výše. Právě ten ukazuje, jak kosmetika obsahující SPF chrání pokožku a jak funguje opalovací krém.

Máte nějaké další tipy a triky, jak pečovat o svou pleť a bojovat proti řadě kožních onemocnění? Podělte se o ně s námi níže v komentářích.

Zdroj fotografií: freepik.com