To, že kysané zelí je blahodárné a zdravé pro všechny lidi na světě, je zřejmá věc už z historie. Lidé, kteří denně vypili jednu sklenici šťávy ze zelí, byli vždy o něco zdravější. Jaké blahodárné účinky má kysané zelí na naše tělo? Pojďte to s námi zjistit.

Zelná šťáva má mnoho pozitivních účinků na naše tělo

I do vašeho jídelníčku byste měli zařadit alespoň malý šálek zelné šťávy denně. Přinese vám mnoho vitamínů, ale také dalších pozitivních účinků, které vaše tělo jistě ocení. Co všechno na první pohled nevýrazná zelná šťáva dokáže s vaším tělem?

  • hydratuje a chrání před dehydratací
  • doplňuje důležité elektrolyty a probiotiky
  • reguluje hladinu draslíku a sodíku

Kysané zelí zmírňuje bolesti svalů

Každý sportovec jistě zná tento skvělý trik. Pro uvolnění svalů a možných křečí ve svalové tkáni vám pomůže právě kysané zelí nebo zelná šťáva. Díky regulaci draslíku a sodíku v těle dokáže zelná šťáva bojovat proti možné svalové horečce po sportovním výkonu.

Díky tomu, že je zelná šťáva bohatá na vitamíny i jiné pozitivní živiny, vám může pomoci také s pálením žáhy. Zkuste si připravit šťávu z kysaného zelí a vypijte ji jako prevenci proti pálení žáhy a nebo zrovna ve chvíli, kdy vás žáha pálí. Tento nepříjemný projev vymizí během chvilky.

Zelná šťáva vám díky živinám také pomůže při úrazu nebo popálenině. Dokáže zmírnit bolest popálenin a dokonce umí snížit možný zánět v těle či ráně. Zelná šťáva také odstartuje v těle produkci hojení ran tak, aby se zacelila a uzdravila co nejdříve.

Kysané zelí umí také skvěle regulovat množství cukru v krvi. Zejména pro diabetiky je tato blahodárná šťáva velkým přínosem. Pokud potřebuje snížit hladinu cukru v krvi, pak vám doporučujeme každý den vypít alespoň jeden šálek šťávy z kysaného zelí.

Zelná šťáva pomáhá také regulovat celkový metabolismus a je skvělým pomocníkem pro snižování nadváhy. Tento přírodní detox pomáhá nejen při zácpě, ale také právě pro zmírnění nadváhy nebo upravení hmotnosti dle libosti. Díky přírodnímu detoxu se zbavíte nežádoucích toxinů z těla a s nimi také nadbytečných kilogramů.

Sdílejte článek