Dezert ve stylu dortíku s krémem a polevou je jedinečnou možností, jak si pochutnat o víkendu. Navíc vypadá tak dobře, že ho klidně můžete nabídnout i návštěvám. Na první pohled potřebujete hodně věcí a recept vypadá složitě, ale opak je pravdou. Připravíte ho poměrně rychle a pochutnají si úplně všichni, kdo se k němu dostanou.
Co budete potřebovat?
Nebojte se množství ingrediencí, protože je zpracujete velmi snadno a rychle. Navíc jsou všechno běžné suroviny, které používáte v kuchyni. Na výrobu těsta potřebujete:
- vejce – 3 ks,
- cukr – 1 hrnek,
- mléko – ½ hrnku,
- olej – ½ hrnku,
- jogurt – ½ hrnku,
- vanilkový cukr – 1 sáček,
- škrob – 1 hrnek,
- prášek do pečiva – 1 sáček,
- mouka – 1 hrnek.
Na krém:
- mléko – 500 ml,
- vanilkový pudink – 40 g,
- cukr – 3 lžíce,
- škrob – 2 lžíce,
- moučkový cukr – 2-3 lžíce,
- máslo – 70 g,
- mléko (další) – 150 ml.
Na polevu:
- mléko – 200 ml,
- kakao – 2 lžíce,
- moučkový cukr – 1 lžíce,
- čokoláda – 50 g,
- voda – ½ hrnku,
- cukr – 3 lžíce,
- sušenky – podle potřeby.
Pracovní postup
Do velké mísy rozklepněte vejce a vyšlehejte je. Poté přidejte cukr a šlehejte, dokud nezískáte světlou pěnu. Přidejte mléko, rostlinný olej a pokračujte ve šlehání. Do této směsi přidejte půl hrnku jogurtu, vanilkový cukr a kukuřičný škrob. Znovu vše důkladně promíchejte mixérem a nízkou rychlost. Nakonec do těsta prosejte mouku a prášek do pečiva. Důkladně promíchejte, aby se celé těsto propojilo do homogenní směsi. Těsto nalijte do pekáče vyloženého pečicím papírem.
Troubu předehřejte na 180 stupňů a pečte po dobu 30 minut. Mezitím připravte krém. Do hrnce nalijte mléko, přidejte pudink, cukr, škrob a moučkový cukr. Vařte na mírném ohni, dokud směs nezhoustne. Poté ho zakryjte alobalem a nechte vychladnout. Do krému přidejte máslo, mléko a prošlehejte. Na upečené těsto naneste krém, rozložte na něj sušenky a poté vše zalijte čokoládovou polevou. Stačí, když na ni všechny suroviny smícháte a zahřejete. Dezert vložte do lednice a nechte ztuhnout.
Zdroj: nmd.mk/