Chutný oběd z jednoho hrnce, který si vychutná celá rodina

Kuřecí maso je velmi populární a existuje nespočet receptů, podle kterých ho můžete připravit. Dnes se podíváme na další způsob, jak tento druh masa upravit. Potřebovat budete jediný hrnec a směs několika druhů koření, které dají celému pokrmu jedinečnou chuť. Vyzkoušejte tento jednoduchý recept a uvidíte, že si pochutná celá rodina.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Co budete potřebovat?

Na první pohled budete potřebovat hodně ingrediencí, ale většina z nich je pouze koření. Díky tomu bude recept nejen chutný, ale také poměrně levný. Připravte si 5 kuřecích stehen, 1 lžičku soli, 1 ½ lžičku grilovacího koření, 1/3 lžičky mletého černého pepře, 2 lžíce kukuřičného škrobu, 20 ml oleje, 8 brambor, 1 ½ lžičky bramborového koření, 1/3 lžičky mletého černého pepře, sůl, 1 kg sušeného kopru, rostlinný olej, 2 cibule, ½ lžičky mletého černého pepře, 150 ml octa, tvrdý žlutý sýr.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Pracovní postup

V první řadě odstraňte kůži z kuřecích stehen a nakrájejte ji na kostičky. Vložte do talíře a přidejte sůl, grilovací koření, černý pepř, kukuřičný škrob a olej. Promíchejte a nechte asi 30 minut odstát.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Brambory oškrábejte a nakrájejte na tenká kolečka. Vložte je do mísy. Přidejte sůl, bramborové koření, černý pepř a kopr. Vše promíchejte lžící.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Plátky brambor rozložte po celém dnu plechu nebo zapékací formy. Zalijte brambory olejem. Vložte do trouby a pečte po dobu 25-30 minut při teplotě 180 stupňů.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Do mísy vložte cibuli nakrájenou na tenké plátky, černý pepř a ocet. Promíchejte lžící a nechte 30 minut odstát. Kuře opečte na rozpáleném oleji dozlatova. Mělo by to trvat alespoň 5 minut při nízké teplotě.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Kompletace úžasného pokrmu

Opečené maso rozložte na upečené brambory. Navrch rozložte cibuli a nastrouhaný tvrdý sýr podle vlastní volby. Plech vložte do předehřáté trouby a pečte při teplotě 180 stupňů po dobu 15-20 minut.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Po vytažení z trouby zkontrolujte, zda je maso hotové, nechte pokrm lehce vychladnout a můžete podávat. Přejeme hodně štěstí a dobrou chuť!

Zdroj: babcineprzepisy.pl