Fanynky Angeliky budou v šoku, jak vypadá Robert Hossein!

Filmová sága o Angelice se stala kultovní záležitostí, a dokonce i dnes patří mezi světové klasiky v oblasti romantických filmů. Hrabě de Peyrac byl jednou z hlavních postav v těchto filmech a ztvárnil ho herec jménem Robert Hossein, který se narodil 30. prosince 1927 v Paříži. Jeho krása tehdy upoutala mnoho fanynek a jeho sláva s touto ságou dosáhla svého maxima.

Herectví ho vždy zajímalo

V dětství se Hossein hodně stěhoval s rodiči a všude navštěvoval místní kina. Zároveň sbíral fotografie svých oblíbených hvězd filmového plátna (Gabin, Blanchar, Morgan). Po válce začal chodit na herecké kurzy, protože film jednoduše miloval. Poté začal účinkovat v divadelních hrách, kde se mu poměrně dařilo. Jeho největší sláva přišla o něco později.

irecept.cz

Své životní role se dočkal v 60. letech

V tomto období se stal hrabětem de Peyrac. Ve filmech Angelika si zahrál po boku slavné Michèle Mercier, která hrála hlavní postavu a idol všech mužů. Robert Hossein se díky této roli stal idolem všech žen. Zamilovali si nejen jeho postavu, ale také jeho hlas a charisma. Při hraní se zároveň stále věnoval divadlu, které mu bylo velmi blízké. A dokonce pracoval i jako režisér.

Čtěte také: Tajemství o používání sádla. Jak ho využít správně?

Dlouhé a šťastné manželství

Hossein byl celkem ženatý třikrát, ale až třetí manželství bylo velmi dlouhé a šťastné. V roce 1976 se oženil s Candice Patou, která s ním byla až do jeho úmrtí. Celkem měl čtyři syny (Igor, Pierre, Nicolas a Julien). Rodinný život si užíval, i když se svou dlouholetou manželkou měl pouze posledního syna Juliena.

irecept.cz

Zemřel jeden den po 93. narozeninách

Robert Hossein měl velmi dlouhý život. Dožil se nádherných 93 let, i když tento věk mu vydržel pouze jeden den. Zemřel totiž 31. prosince 2020. V posledních letech svého života vypadal stále velmi zdravě, ale na ulici byste ho snadno přehlédli. Změnil se v naprosto běžného starého muže, který ničím nevyniká. Přitom ve svém mládí byl považován za idola krásy.

Zdroj: irecept.cz