Oreo sušenky vzaly svět útokem. Nyní je k dispozici v mnoha různých variantách s různými náplněmi, podobami a velikostmi. Oreo dort se stal také velmi populární. Často je to dort Oreo, který zmizí jako první ze sladkého občerstvení. Takže se může vyplatit vyrobit si jeden v obrovské velikosti a s dokonalou chutí. Ingredience nejsou složité, ani překvapující a pracovní postup není ani příliš složitý. Tak jdeme na to.

Podívejme se na recept

Vezměte formu o průměru 24 cm. Formu lehce potřete rostlinným olejem. Zkombinujte 530 g mouky, 16 g prášku do pečiva, 100 g holandského kakaa a 70 g běžného kakaa a dobře promíchejte. V misce rozbijte 14 vajec. Přidejte 350 g cukru ve dvou až třech porcích a dobře promíchejte. Přidejte 1 čajovou lžičku soli a promíchejte. Přidejte 210 ml salátového oleje a opět promíchejte. Nasypejte trochu moučkového cukru a znovu mixérem promíchejte.

Přidejte 140 ml mléka a promíchejte. Poté přidejte směs z mouky a pořádně vše propracujte do homogenního těsta. Následně těsto nelijte do dvou forem. Pečeme v troubě předehřáté na 180 stupňů po dobu 40 minut. Až bude těsto hotové, nechte ho zcela vychladnout. Odřízněte přebytky. Nyní máte připravené dva korpusy, ze kterých bude horní a spodní část obrovské Oreo sušenky. Až je budete mít připravené, můžete se pustit do posledního kroku přípravy.

Jdeme do finále

Nyní si můžete připravit krém. Do misky dejte 15 g cukru a 400 ml čerstvé smetany. Rozšlehejte do tuha. Přidejte jeden sáček nalámaných Oreo sušenek a promíchejte. Ochutnejte ho a dochuťte podle svého. Možná ho budete chtít ještě sladší, možná ho naopak trochu přisolíte. Poté tento vynikající krém naneste rovnoměrně na jedenu polovinu korpusu a druhou polovinou za zakryjte. A máte obrovský Oreo dort hotový! Vaše děti budou zaručeně nadšené a skvěle se tento dort hodí také na narozeninové oslavy.

Sdílejte článek