Koláč charlotte s jablky potěší každého milovníka ovocných dezertů

Dezerty s jablky patří po celém světě k nejoblíbenějším receptům. Výhodou tohoto receptu je fakt, že je až směšně jednoduchý. Na výrobu potřebujete jen pár ingrediencí, které vás dohromady budou stát jen pár korun. A potřebujete jen 5 surovin. Většinu z nich přitom máte neustále doma. Podívejme se, co budete potřebovat a jak si můžete připravit tento jedinečný dezert.

Co budete potřebovat?

Na výrobu dezertu ve stylu charlotte potřebujete jen následující suroviny. Připravte si 2 sklenice cukru, 6 vajec, 2 hrnky pšeničné muky, 3 lžičky prášku do pečiva a 1 kilogram jablek. Výběr jablek je jen na vás, ale nejlepší budou červené odrůdy jablek, které jsou přirozeně sladké. Jestli chcete více harmonizovat sladkou a kyselou chuť, můžete klidně použít kyselejší odrůdy jablek.

https://deliciousrecipesone.com/

Způsob přípravy

Do hluboké mísy rozbije vejce. Přidejte cukr a vyšlehejte suroviny mixérem. Mělo by vám to trvat asi 8 minut. Do připravené směsi potom přidejte prášek do pečiva, prosátou mouku a vypracujte těsto. Těsto musí být homogenní a hladké. Dejte si záležet, aby v něm nezůstaly žádné hrudky. Potom si připravte jablka. Tato práce bude možná trochu nepříjemná a časově náročnější.

Čtěte také: Pečená kachna se hodí na každý sváteční stůl

Všechna jablka musíte oloupat, odstranit jádřince a nakrájet na plátky. Všechna jablka vložte do vhodné formy. Potom jablka zalijte připraveným těstem. Vložte formu do trouby rozehřáté na 180 stupňů a pečte po dobu 30 minut. Nakonec koláč zkontrolujte párátkem nebo špejlí, abyste si ověřili připravenost dezertu. Výsledek nemusíte zasypávat moučkovým cukrem, ale jestli to máte rádi, nikdo vám zaručeně bránit nebude. Přejeme dobrou chuť!

Co dalšího můžete připravit z jablek?

Jablka jsou úžasné ovoce, které můžete při pečení připravit na mnoho způsobů. Nejoblíbenější je klasický jablečný koláč. Na internetu najdete nespočet receptů a každý z nich je trochu jiný. Stejně chutné jsou ale také jablečné řezy, štrúdl, francouzský tarte tatin nebo jablečné dortíky. Je pouze na vás, jaký koláč nebo dezert se rozhodnete z jablek udělat. V každém případě bude chutnat skvěle.

Zdroj: deliciousrecipesone.com