Máte až nesnesitelnou bolest zad a krku? Jsou to jasné příznaky osteochondrózy. Co na ně platí? Dejte na rady zkušeného čínského lékaře a začněte cvičit. Jaké cviky pomohou?

Bolestmi dává lidské tělo najevo, že s ním něco není v pořádku. Dává tak jasně najevo, že je něco špatně. Velmi časté jsou dnes bolesti za krkem, ale také bolesti zad. Jedná se primárně o příznak toho, že špatně sedíme, že máme špatné držení těla, stejně jako se jedná o příznaky toho, že své tělo velmi přetěžujeme, nebo máme například i nevhodné tašky a batohy. Většina lidí zamíří s těmito problémy k lékařům. Co ti udělají? Dají léky na tlumení bolesti, nebo injekci. Je to však správné? Rozhodně ne.

Současná medicína se snaží bolest spíše jenom utlumit

Pokud jde o postupy současné medicíny, tak musíme říci, že neřeší problém jako takový, ale snaží se jenom eliminovat následky. Tím říkáme, že současná medicína se snaží jenom tlumit bolest. Metody léčby se nezaměřují na to, aby bolest jako taková přestala. I proto by ten, kterého trápí osteochondróza, měl zkusit různé alternativní metody. Když se na ně podíváme, je vhodné dát na rady čínského experta na přírodní alternativní medicínu. Co ten radí? Cvičení.

Je třeba cvičit správně. Dobrou volbou je jóga

Lidé si pod cvičením nejčastěji představují to, že budou makat v posilovně. Na příznaky osteochondrózy to ale není vhodné, jelikož na ty platí něco zcela jiného. Podle rad čínského experta je samozřejmě vhodné posílit krk a páteř, ale cvičením, kterým je jóga. Jak proto, že dané cviky jsou na dané části lidského těla vhodnější, tak je to také z důvodu, že jóga není jenom fyzickým cvičením, ale i proto, že má duchovní přesah. Podívejme se proto na několik doporučovaných cviků, které umí problémy efektivně řešit.

Čtěte také: Všichni se mi smáli, když jsem si otlaky z nových bot natírala balzámem na rty. Potom objevili těchto 11 triků, díky kterým na něj nedají dopustit

Protahování rukou za zády

Znáte ten cvik, kdy si propletete prsty a propnuté ruce protáhnete před sebou? Pokud ano, udělejte to samé s tím rozdílem, že to bude za zády. Navíc v poloze, kdy budete ležet, hlavu budete mít podepřenou, nohy pokrčené a tělo bude mírně směřovat do boku, ale jinak bude v poloze na zádech.

Schoulení do klubíčka

Poměrně náročná poloha, která vyžaduje větší pružnost těla. Jedná se o cvik, během kterého se vaše tělo doslova schoulí do klubíčka. Tím to ale nekončí, jelikož dále je na místě ruce opřít o podložku a protáhnout je v oblasti nad temenem hlavy. Komplikované, ale rozhodně efektivní.

Spojení rukou v oblasti lopatek

Jeden z naprosto základních cviků, jehož výhodou je také to, že ho lze aplikovat kdykoliv a kdekoliv. Snahou by mělo být spojení rukou v oblasti vašich lopatek. Pokud ruce nespojíte, snažte se alespoň dotknout se prsty, nebo se snažte dát ruce co možná nejblíže k sobě.

Předklony a protažení

Další cvik je kombinací hned dvou poloh. Začíná se tak, že se postavíte, necháte natažené nohy a snažíte se dát hlavu co možná nejníže. Rukama se však nedotýkáte země, jak je u tohoto cviku běžné. Opět se spojí v oblasti prstů a protáhnou se za vašimi zády. Pro posílení zad ideální cvik.

Opření o stěnu

I tento cvik lze nazvat jako jeden z těch základních, který by měl zvládnout každý. Jde o to postavit se dostatečně daleko od stěny, předklonit se tak, aby nohy a trup svíraly pravý úhel. Potom jenom otočte své ruce v loktech tak, aby se celá předloktí mohla opírat o stěnu.

Protažení v sedě

Tento cvik začínáme polohou v sedě. Následně je třeba pokrčit nohy a chodidla nechat na zemi. Záda se následně propnou tak, aby hlavy klesala dolů až na podložku. Dále je třeba dát ruce od těla. Velmi zajímavý komplexní cvik na posílení celých zad.

Vytočení rukou

Poměrně náročný cvik, který však má svou efektivitu. Nejprve je třeba si kleknout a poté trupem směřovat co nejníže k podložce. Pravá ruka je podvlečena pod tělem, zatímco ta levá je natočena dále. Držte tuto polohu několik vteřin a poté obě ruce vyměňte.

Přehozené nohy

Začínáte se v sedě, v podobné poloze, jako je takzvaný překážkový sed. Levá noha je stále na zemi, celá položená. Pravá noha je pokrčená tak, že je takzvaně přes stehno nohy druhé. I tady je na místě opakování obou cviků s výměnou nohou.

Začněte pomalu s cviky, na které máte

Jak můžete vidět, některé cviky jsou celkem náročné a komplikované. Je proto na místě začít s těmi, které zvládnete. A postupně přidávat na intenzitě. Není nic horšího, než když budete přeceňovat své síly a možnosti vašeho těla. V takovém případě může dojít k tomu, že místo posílení a protažení si ublížíte a léčba může trvat týdny, ale i měsíce.