Necháváte své děti u tchýně nebo matky po několik dnů? Možná je to chyba, kterou spoustu rodičů dělá.

Každá matka s malým dítětem někdy potřebuje, aby jí někdo pohlídal. Pár hodin nikdy dítěti s prarodiči neublíží, ale možná byste se měli vyvarovat delším časovým úsekům. Hodně záleží na tom, jaké lidi máte ve svém okolí. Každý rodič se stanoví vlastní systém, pravidla a hranice. A jejich rodiče by to měli respektovat a řídit se podle toho. Ne každý prarodič to ale dokáže.

Prarodiče hrají v životě dítěte obrovskou roli

Podle výzkumů jsou prarodiče nedílnou a velmi důležitou součástí života každého dítěte. Děti, které neměli možnost je poznat, mají mnohem chudší emocionální vývoj a jednoduše přichází o něco, co je klíčové pro jejich život. Někdy to ale není možné, protože již prarodiče nežijí nebo je k nim rodiče dětí nepustí, a to z nejrůznějších důvodů. A některé z těchto důvodu nejsou špatné.

https://sketis.lt/

Pamatujte, že rodičem svého dítěte jste vy a nikdo jiný

Jistě to znáte. Jakmile svěříte své dítě do rukou své matky nebo tchýně, dáte jí kompletní popis toho, jak se má o dítě postarat. Zejména v případě, že jde o velmi malé dítě. Jídlo, procházky, hraní, oblečení, spánek i hygiena mají přesný řád. Dítě i rodič je na to zvyklý a nikdo nechce, aby se z toho dítě vyčlenilo. Cesta zpět je totiž vždy velmi náročná.

Bohužel někteří prarodiče toto vůbec nerespektují. Může se vám proto stát, že si přijdete za 2 dny dítě vyzvednout a zjistíte, že jeho babička nedodržela nic z toho, co jste jí řekli. To pro vás bude znamenat možná i několik týdnů, kdy se budete s dítětem vracet ke svému systému. A pro malé dítě to znamená jen stres, nepohodlí a zmatek.

https://sketis.lt/

Respekt na obou stranách je nejdůležitější pro šťastné dítě

V případě nerespektujících prarodičů byste se možná měli rozhodnout, jestli k nim dítě dávat na hlídání. Během pár hodin se jistě nic nestane, ale přes noc to možná nebude dobrý nápad. Myslete hlavně na dobro svého dítěte. Vždy se ale snažte s příbuznými domluvit po dobrém. Jistě nechcete, aby vaše dítě o prarodiče přišlo úplně a nemohli jste se s nimi stýkat. To by pro něj také nebylo dobré. Komunikace je klíčem k úspěchu, ale musí zde fungovat i respekt z obou stran.

Zdroj: sketis.lt