Nevíte si už rady, jak vyčistit zašlou pračku? Pak se podívejte na těchto 5 babských triků, díky kterým bude Vaše pračka opět zářit jako nová!

Často poslouchám babičku mluvit o tom, jak byla nejednou v potoku ve studené vodě, kde musela holýma rukama prát oblečení. I navzdory všem nedostatkům bylo oblečení krásně čisté a my dodnes nedokážeme pochopit, jak je to možné. Postupem času se začalo prát v horké vodě a dnes je v každé domácnosti pračka, která ale po chvíli přestane být perfektní. Jak je to ale možné a co s tím?

[hana-code-insert name=’google‘ /]Nejdříve vyčistit

Pokud chcete, aby Vaše pračka fungovala dokonale, musíte se o ni starat. Chcete-li čisté prádlo, když je práčka sama špinavá a ucpaná, je to opravdu utopie. Stejně jako očekávání, že pračka zůstane čistá, pokud jsou v ní špinavé věci. Bez ohledu na to, zda máte nejlepší značku, nebo pračku s nižší kvalitou. Obě se časem ušpiní a obě musí být vyčištěny.

První pravidlo zní, dveře nechte stále otevřené. Alespoň po umytí, dokud není stroj zcela suchý, ale doporučuje se neustále. Když jsou dveře zavřené, vlhkost se hromadí uvnitř a vytvářejí se neviditelné plísně. Po nějaké době se stávají viditelnější, a po dlouhé době je s nimi problém.

Čtěte také: Fotky psů k popukání- PŘED a PO koupeli

Elastické gumy v blízkosti dveří jsou půdou pro nečistoty a plísně. Teplo se tu udržuje nejdéle, takže se tam plísně krásně množí, v důsledku čehož je prádlo znečištěné a smradlavé. Jednou za týden, nebo dvakrát nezapomeňte proto tyto gumy otřít hadrem, ideálně s čistícím prostředkem na koupelnu, případně s uhličitanem sodným. Funguje lépe než prostředek na plísně, který by Bám mohl gumy poškodit. Nepoužívejte čisticí prostředky na bázi chlóru, které mohou také gumy deformovat.

Nejméně jednou za měsíc vyčistěte buben. Houbu si namočte v roztoku hydrogenuhličitanu smíšeného s kyselinou citrónovou a jemně buben vytřete. Také opatrně otřete vnější dveře a samotné dveře, kde se velmi často usazuje vodní kámen.

Tvrdší sedimenty lze vyčistit roztokem octa a vody, což je nejlevnější a nejúčinnější ze všech variant. Proveďte poměr 1:2 s látkou a hadříkem projeďte místa, kde jsou usazeniny a vodní kámen.

Většina pracích prostředků se skládá z hořčíkových a vápenatých solí, které jsou nejúčinnější pro organické nebo anorganické kyseliny. Použijte proto kyselinu citrónovou nebo běžný ocet. Pračka sice nebude vonět po fialkách, ale samotný ocet se po několika minutách rozplyne. Výhodou je, že pračka bude jako nová.

Pokud chcete stroj vyčistit zevnitř, při mytí pračky s pracím práškem nalijte kyselinu citronovou do dávkovače v takovém množství, jako dáváte pracího prostředku. Zapněte prázdnou pračku do programu s nejvyšší teplotou a nechte ji pročistit.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Dávkovač lze také ručně vyčistit s pomocí octa, kyseliny a hydrogenuhličitanu sodného, ​​který může tyto nečistoty zvládnout a to bez následků. Kombinace sody bikarbóny a octu je také vynikající pro odstranění rzi. Namočte dávkovač do této směsi a roztok nechte působit po dobu cca půl hodiny. Zásobník bude jako nový!

Při čištění byste nikdy neměli zapomínat na filtr z pračky, naštěstí je to docela jednoduché. Potřebujete ho jen vyndat a ponořit do roztoku sody bikarbóny a vody. Pod víkem ve spodní části pračky doporučujeme položit misku, neboť z ní při otevření pravděpodobně něco vyteče. Odšroubujte uzávěr pod čepičkou proti směru hodinových ručiček a vyberte z něj nahromaděné vlasy, mince, vlnu a všelijaké další nečistoty. Budete překvapeni, kolik tam toho najdete. Poté vytřete místo roztokem sody a znovu jej uzavřete.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Pokud se budete řídit těmito zásadami a pračku pravidelně umývat, bude se to projevovat i v barvě a kvalitě prádla!