Onkolog radí, jak si prodloužit život díky správným rozhodnutím

Rakovina je onemocněním 21. století. Každý rok zemře na rakovinu 8 milionů lidí. V dnešní době existuje více než 200 druhů rakoviny. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) se během příštích 70 let zvýší četnost rakoviny na 70 %, což je děsivé číslo. Dobrou zprávou je, že tomu můžeme zabránit. Musíme se jen naučit, co do našeho života přivítat a čeho se naopak zbavit.

Řekněte „ne“ a budete mít mnohem lepší život

Podle lékařů byste měli ze svého života pár něco vynechat. Díky tomu snížíte riziko vzniku rakoviny a prodloužíte svůj život i zdraví. Vyhněte se rafinovanému oleji, mléku živočišného původu nebo sladkým syceným nápojům. Konzumovat byste neměli ani kupovaný bujón, alkohol nebo mražené jídlo. Škodlivý je také cukr v jakékoli podobě.

Jídlo a pití ale není jedinou hrozbou. Používat byste neměli ani mikrovlnnou troubu, hormonální antikoncepci nebo příliš těsné prádlo. Riziková je také mamografie před porodem nebo deodoranty. Obsahují mnoho chemických látek, které mají karcinogenní účinky. Podle odborníků je ale riziková také konzumace vody z lednice, která je v plastových lahvích.

Čtěte také: Proč mít roli toaletního papíru v lednici? Prozradíme vám to!

https://ohlyad-dnya.net.ua/

Těmto věcem řekněte „ano“

Na druhou stranu byste měli mnoha věcem říct „ano“. V první řadě jde o ovoce a zeleninu. To vám rozhodně neublíží. Med můžete jíst místo cukru, ale jen v mírném množství. Nezapomínejte na rostlinné bílkoviny, dvě sklenice vody na lačný žaludek před čištěním zubů a konzumaci teplého (ne horkého) jídla a nápojů. Velmi prospěšná je syrová nebo vařená mrkev, mrkvová šťáva nebo protirakovinné šťávy.

Další doporučení od zkušených onkologů

Existuje také pár dalších věcí, které pro sebe můžete udělat. Nepijte čaj z plastových kelímků. Nikdy nemíchejte ananas a Coca-Colu, protože se můžete otrávit. Po 17:00 nejezte těžká jídla a pijte více vody ráno. Myslete také na technologie. Hovory přijímejte na levém uchu nebo používejte hlasité hovory. Přiložením smartphonu k obličeji riskujete negativní vliv záření.

Zdroj: ohlyad-dnya.net.ua