Stačí tři základní ingredience a získáte úžasný pokrm

Jistě znáte dny, kde vůbec nevíte, co vařit. Máte hlad a nechcete si objednávat jídlo z restaurace? Vezměte pár základních surovin, které máte zajisté doma vždy a můžete z nich připravit skvělé jídlo. Dobrá zpráva je, že na tento pečený pokrm budete potřebovat jen pět nebo šest věcí, které máte zaručeně v kuchyni i v této chvíli. Neváhejte a vyzkoušejte tento jednoduchý recept k večeři.

Co budete potřebovat?

Nebudete tomu věřit, ale na přípravu tohoto receptu potřebujete jen:

  • 8 brambor
  • 8 vajec
  • 100 g sýra čedar
  • 2 lžíce soli (podle chuti)
  • 4 lžíce slunečnicového oleje
  • petržel nebo pažitku na posypání podle chuti.

Brambory, vejce a sýr máte jistě po ruce kdykoli jen potřebujete a můžete z nich připravit skvělé jídlo, které si vychutná celá rodina. Pokud chcete, můžete přidat své oblíbené koření, např. sladkou papriku, bazalku nebo majoránku. Uvidíte, že si tento jednoduchý recept zamilujete a vaše děti budou nadšené, protože každé dítě miluje brambory a sýr.

Čtěte také: Jak připravit dokonalé kuřecí kotlety?

Způsob přípravy

Brambory omyjte i se slupkou a odkrojte podélně jejich vrchní část. Lžící vytvořte důlek. Získat byste měli takové bramborové misky.

https://bucatarianoastra.online/

Zapékací misku vymažte olejem, vydlabané brambory položte vedle sebe a lehce je také vymažte olejem.

https://bucatarianoastra.online/

Plech vložte do trouby předehřáté na 200 stupňů a pečte asi 35 minut. Poté brambory vyndejte z trouby a osolte. Nyní do každé brambory rozklepněte jedno vejce.

https://bucatarianoastra.online/

Lehce posypejte sladkou nebo pálivou paprikou (podle chuti), osolte a posypte strouhaným sýrem. Vraťte zapékací misku do trouby a pečte dalších 15 minut.

Nakonec můžete brambory posypat nasekanou petrželkou nebo pažitkou.

Jako příloha je skvěle hodí nakrájená zelenina nebo salát. Jídlo je docela rychlé, snadné, chutné a vychutná si ho celá rodina. Experimentovat můžete s kořením, které dáváte na vejce a přizpůsobit ho své chuti. Přejeme příjemně strávený čas s rodinou a dobrou chuť!