Šťavnatý a lahodný salát si vyrobíte z pouhých 5 ingrediencí!

Saláty na všechny způsoby jsou velmi chutnou svačinou, lehkým obědem i večeří. Záleží pouze na tom, jaký si zrovna připravíte. Většina z nich je velmi zdravá a mnoho z nich také velmi chutných. Dnes si představíme trochu netradiční salát, který se skládá jen z pár surovin, ale přináší jedinečnou chuť mořských plodů a dokonalou krémovost. Podívejme se, jak si ho můžete připravit.

Co budete potřebovat?

Na výrobu tohoto unikátního salátu vám postačí pět věcí. Potřebujete pochopitelně velkou mísu, ve které ho připravíte. Z ingrediencí si připravte 100 gramů taveného sýra, 100 gramů krabích tyčinek, 2 ks vajec natvrdo, 150 gramů mrkve nastrouhané na proužky a 1 polévkovou lžíci majonézy. Použít můžete kupovanou i domácí majonézu. Přidat samozřejmě můžete také špetku soli a pepře.

https://pukuotukas.com/

Pracovní postup

V první řadě si připravte jednotlivé produkty. Vejce uvařte předem. Zalijte studenou vodou a nechte vychladnout. Potom obě vejce oloupejte. Tavený sýr dejte na půl hodiny do mrazáky, aby krásně ztuhl. Díky tomu ho potom můžete snadno nastrouhat do salátu. Z krabích tyčinek odstraňte obaly.

Čtěte také: Klasická ďábelská směs na topinky, která se skvěle hodí k pivu

Vejce nakrájejte na kostičky, krabí tyčinky podélně rozřízněte na dvě části a potom je nakrájejte na malé kousky. Vychlazený tavený sýr nastrouhejte na hrubém struhadle.

https://pukuotukas.com/

Všechny ingredience vložte do velké místy. Přidejte nastrouhanou mrkev a majonézu. Mrkev bude jistě šťavnatá a majonéza přinese krémovou chuť. Díky tomu nepotřebujete žádné další dresinky.

https://pukuotukas.com/

Všechny ingredience důkladně promíchejte a ochutnejte. Jestli není směs dost výrazná, můžete přidat sůl, pepř nebo stroužek česneku.

https://pukuotukas.com/

Co si můžete připravit z krabích tyčinek?

Salát rozhodně není jediným pokrmem, který si můžete připravit z krabích tyčinek. Velmi dobře budou chutnat také v domácí pomazánce.

https://pukuotukas.com/

Připravit si můžete také vynikající těstovinový salát z krabích tyčinek nebo polévku. V každém případě je můžete velmi dobře zpracovat a užít si jejich chuť na mnoho způsobů. Přejeme dobrou chuť!

Zdroj: pukuotukas.com