Test pravidel silničních pravidel. Znáte správnou odpověď?

Podívejte se na obrázek, kde někdo z účastníků silničního provozu porušuje pravidla. Abyste dokázali tuto hádanku vyřešit, nesmíte se dívat jen na vozidla směr jejich jízdy. Prozkoumejte také značky a pruhy, ve kterých se vozidla nachází. Jestli dokážete tuto hádanku vyřešit správně, jste vážně dobří. A znamená to, že jste v autoškole dávali velmi dobrý pozor.

zinoti.lt

Kdo by si zasloužil pokutu?

Na obrázku je osobní auto, nákladní vůz a traktor. Vaším úkolem je zjistit, kdo porušil dopravní pravidla. V první řadě musíte věnovat pozornost dopravním značkám. Jsou tam pouze dvě, takže to nebude nic těžkého. Žlutá značka nám říká, že se nákladní a osobní auto nachází na hlavní silnici. To vám příliš mnoho neřekne. Proto se musíte zaměřit na druhou ceduli.

Druhá značka (auto na modré ploše) označuje vjezd na dálnici. Z pravidel silničního provozu jistě víte, že na dálnici mohou pouze vozidla, která jsou schopná dodržet rychlost mezi 90 až 13 km/hod. A takové rychlosti traktor rozhodně nedosáhne. Tady tedy máme prvního hříšníka, který se dopustil dopravního přestupku. Traktor totiž na dálnici nepatří.

Kontrola pro všechny řidiče

Traktor ale není jediný, kdo se dopustil chyby. Na obrázku se nachází ještě jeden hříšník. Najdeme ho v levém pruhu a má vysokou hmotnost. Vozy nad 3,5 tuny se musí držet v pravém jízdním pruhu, pokud neodbočují doleva nebo se nechtějí otočit na místě, které je k tomu určené. Levý jízdní pruh je pro všechny kamiony přísně zakázán.

Osobní vůz bohužel také nejede úplně správně. Do levého pruhu se může přesunout pouze v případě předjíždění, odbočování nebo otáčení. Tento pruh by měl zůstávat vždy volný, aby se mohla dostat dopředu vozidla záchranné služby. Jak vidíte, každé z těchto aut porušuje pravidla silničního provozu. Na dálnici je velmi důležité, ve kterém pruhu se nacházíte. Proto tato pravidla musíte velmi dobře znát.

Zdroj: zinoti.lt