Tygřice porodila dvě zdravá mláďata, porod se trochu zkomplikoval

Neuvěřitelný moment, který se podařilo natočit na kameru, se odehrál v jedné australské zoologické zahradě. I když se zázrak zrození děje každý den a vždy je stejně výjimečný, tento ještě o něco vyniká nad ostatními. Tygřice jménem Katelin měla před sebou svůj první porod a jelikož čekala hned dvojčata, nikdo si nebyl jistý, jak se věci vyvinou.

https://shareably.net/

Rodila za přihlížení ošetřovatelů

Kolem 4. hodiny odpoledne se tygřice dostala do pokročilé fáze porodu a začala mít kontrakce. Jelikož byla neklidná, zaměstnanci zoo se připravovali na porod a situaci z bezpečné vzdálenosti monitorovali, připraveni kdykoliv zasáhnout. Tygři prvorodička odvedla skutečně úžasnou práci. Z videa je zřejmé, kdy jí začaly kontrakce a kdy byla připravená porodit. Podle vzhledu prvního mláděte, které přišlo na svět, ale vyvstaly obavy a zaměstnanci zvažovali zásah.

https://shareably.net/

Dvě minuty po narození mládě ještě ani pořádně nedýchalo. Malé bezvládné tělíčko tam leželo a lapalo po dechu, když ho máme olizovala v naději, že v něm probudí jeho instinkty, jak správě dýchat. Znepokojený tým přihlížel a už se chystali do výběhu vtrhnout, když si všimli, že mládě dýchá, a dokonce vydává zvuky, zatímco matka leží vedle něj.

Čtěte také: Mladá krasobruslařka dobývá svět, její ztvárnění „Hallelujah“ je dechberoucí!

https://shareably.net/

Mládě se po chvíli stabilizovalo

Jak sledovali a počítali dechy mláděte, dýchalo čím dál tím pravidelněji. Jen o pár minut později bylo vidět, že tygřice má opět kontrakce a je načase porodit druhé miminko. Tentokrát už šlo vše snadněji, mládě se hýbalo už při cestě na svět.

https://shareably.net/

Nebylo pochyb o tom, že z něj bude zdravá a silná kočka. I toto druhé mládě maminka nejprve zkontrolovala a poté se vrátila k potřebnému odpočinku.

https://shareably.net/

Tygří maminka byla tak hrdá a spokojená, že po narození nechala personál zoologické zahrady, aby ji pohladil a poblahopřál ke zdravým potomkům. Vzhledem k tomu, jak ochranitelské mohou být velké kočky a čerstvé maminky ke svým mláďatům, to bylo opravdu překvapivé a pro personál také nezapomenutelný zážitek. Ošetřovatelé budou samozřejmě pečlivě monitorovat situaci a zůstávat nablízku i dál.

https://shareably.net/

Tygříci budou jistě dál prospívat

Přestože mláďata ještě ani nerozlepila očka, bylo jasné, že s pomocí hrdé maminky a bdělých očí ošetřovatelů budou prospívat a zvyknout si na svůj domov v zoologické zahradě. A ačkoliv Katelin po tak báječně odvedené práci jistě potřebuje spoustu odpočinku, ošetřovatelé ani tak nepochybují, že oba tygříci začnou, co nevidět maminku jaksepatří zlobit.