Matematické hádanky, které Čechům zamotali hlavu. Zvládnete je?

Matematika je nedílnou součástí našeho života. Právě proto je velmi důležité, abyste své děti naučili počítat velmi dobře. V životě to budou potřebovat. Nejlepší je, když nespoléháte pouze na školu. Sedněte si doma s dětmi a vyzkoušejte pár matematických hádanek, které otestují znalosti jejich i vaše. Uvidíte, jak na tom všichni jste a můžete děti naučit něco nového.

1. matematická hádanka

První příklad je velmi jednoduchý. Nachází se v něm jen jedničky a dvojky. Je ale možné, že se při postupu někde zaseknete. Musíte si totiž uvědomit, v jakém pořadí budete počítat. A to může splést i dospělého, který již není zvyklý počítat z hlavy.

takprosto.cc

2. hádanka pro děti i dospělé

Druhý úkol je pro všechny, kdo potřebují pro děti vizuální příklady. Podobných hádanek najdete na internetu nespočet. Tento pracuje s dopravními prostředky. Konkrétně máte k dispozici náklaďáky, lodě a letadla. Zjistěte, jaká čísla dopravní prostředky skrývají, a potom spočítejte jednoduchý příklad.

Čtěte také: Jak se zbavit skvrn na koberci? Bílé ponožky zůstanou bílé

takprosto.cc

3. příklad pro chytré hlavičky

Poslední příklad je nejtěžší. Musíte se popasovat s mangy, banány a pomeranči, abyste na konci místo otazníku zadali správné číslo. Není to tak snadné, jak to na první pohled může vypadat. Možná i dospělí s tím budou mít trochu problémy. Nesmíte se ale vzdávat a jistě najdete výsledek.

takprosto.cc

Výsledky a postup

První příklad je jasný. Nejdříve musíte provést násobení a dělení, až potom sčítání a odčítání. Jde o základní matematický postup, na který nesmíte nikdy zapomínat. Tento příklad jistě zvládnou i vaše děti, protože je tento postup učí ve škole. Výsledek je 3.

takprosto.cc

U druhého příkladu musíte nejdřív u každého obrázku hodnotu vydělit třemi, abyste získali číslo jednoho obrázku. A nakonec jednotlivé hodnoty sečtete dohromady a vyjde vám číslo 11.

Třetí příklad řešíte podobně jako druhý. Mango je 10, každý banán je 1 a jeden a půl pomeranče jsou 3 poloviny, takže polovina pomeranče se rovná 1. Když tohle dáte do posledního příkladu, dostanete 14.