Zbavte se nepříjemných zánětů pomocí zelných listů

Zelné listy jsou velmi starým a osvědčeným lékem na hodně nemocí a problémů. Přírodní sílu této suroviny dokázaly dokonale využít již naše babičky, které zelné listy hojně používaly při léčbě nejrůznějších potíží. Skvěle fungují při léčbě štítné žlázy, zmírňují bolesti hlavy, pomáhají při laktaci a kontrole bronchitidy. Jak je můžete využít?

Zelí je přírodní lék

Podle odborníků je zelí zázračnou potravinou, kterou hodně lidí podceňuje. Podle Heart Hospitel Univerzity v São Paulu je známá tím, že svým pacientům podává zázračnou polévku ze zelí. Zelí obsahuje velké množství živin, čistí organismus a slouží jako lék na mnoho nemocí, které si lidé ani nedokážou představit. Tato nemocnice proto podává zelnou polévku svým pacientům, aby jim pomohli s rychlejší léčbou nejrůznějších nemocí.

https://www.econsejos.com/

Zelí proti zánětu v těle

Zelné listy můžete použít hlavně proti bolesti a zánětu v těle. Ideální je na migrénu. Stačí tři listy zelí při pokojové teplotě přiložit na hlavu a čelo. Zafixujte gázou, zabalte ručníkem a nechte působit 30-60 minut. Stejným způsobem můžete zelné listy využít také při bolesti kloubů, svalů nebo infekce v těle. A pro kojící matky se zelné listy stanou klíčovou surovinou, protože snižují zánět v prsou a podporují dobré kojení. Stačí omytý list vložit do podprsenky a nechat 20 minut působit.

Čtěte také: Barva moči může vypovědět mnohé. Odhalí komplikace i možné nemoci

Na jaké nemoci je zelí ideální?

Pro vyčištění průdušek si můžete před spaním položit pár listů zelí kolem hrudníku, zajistit potravinářskou fólií a odstranit až ráno. Hned se vám bude dýchat lépe. Zelné listy můžete přiložit také na krk v oblasti štítné žlázy a nechat působit přes noc. Dávejte si jen pozor, abyste listy zabalili volně. A nakonec můžete listy použít také v případě otoků nohou nebo paží. I v tomto případě je můžete použít přes noc. Až se ráno probudíte, listy odstraňte a ihned uvidíte velký rozdíl.

Zdroj: econsejos.com