10 signálů, které nám vysílá naše tělo a měli bychom je brát vážně. Můžeme se tak vyhnout vážnému onemocnění, které nelze podceňovat

Naše tělo je ten nejsložitější mechanismus na světě. Neustále nám vysílá informace o určitých nedostatcích v našem nitru. Ruku na srdce, skutečně patříte k těm, kteří nad varovnými příznaky nemívají rukou a jdou se dát vyšetřit k lékaři? Netřeba zapomínat, že jsme lidé a když nám přestane sloužit zdraví, nic už nebude jako dřív.

Rozhodli jsme se posvítit si na 10 nejčastějších alarmů našeho těla, které se nám snaží říct, že něco není v pořádku.

Tmavé kruhy pod očima

Tmavé kruhy pod očima mohou být způsobeny jednak nedostatkem spánku. To by byl ale ten úžasný variantu, která má jednoduché řešení – vyspat se. Alespoň 7-8 hodin denně, tak jak doporučují lékaři. Horší je, pokud jsou tmavé kruhy pod očima příznakem jako je anémie. Tělo nám tehdy produkuje příliš málo červených krvinek, což je důvod, proč kůže pod očima začne tmavnout. A anémie má různé příčiny, které nepochybně třeba hledat.
Změna barvy prstů

Čtěte také: 7 kosmetických produktů, které dle dermatologů patří na černou listinu! Takovýmto produktům byste se měli obloukem vyhnout!

Pokud si v nedávné době všímáte, že vaše prsty jaksi mění barvu, vězte, že byste měli zbystřit pozornost a zajít k lékaři. Tento jev se nazývá Raynaudův fenomén. Jde o stav, ve kterém nízké teploty způsobují křeče krevních cév, což vede ke změně barvy na kůži prstů. Je třeba se dát vyšetřit!

Rozmazaný obraz

Pokud máte často unavené oči a začnete pozorovat, že místy přestáváte poznávat lidi či dopravní značky z normální do té doby pro vás viditelné vzdálenosti, s největší pravděpodobností se ve vašich očích rozvíjí krátkozrakost či astigmatismus. Navštivte očního lékaře, protože zanedbáním oční péče netrápí jen svůj zrak, ale přidružují se k tomu i další onemocnění, nejčastěji neurologického charakteru.
Mouchy před očima

Mohou vypadat jako cokoliv – vidíte před očima tečky, proužky, vlnky či lecjaký jiný tvar a vždy se objeví náhle. Vidíte je především, když se díváte do světla, nebo jste v světlé místnosti. Pokud takové jevy nezmizí během jednoho týdne, může jít o předstupeň šedého zákalu, nebo jiných závažných očních problémů. Rozhodně je třeba navštívit lékaře. Při neléčeném šedém zákalu hrozí i slepota.

Muzikanti v břiše

V břiše nám většinou kručí v důsledku fungování našich střev. Pokud u vás muzikanti v břiše vyhrávají od narození, netrapte se. Pokud jste ale dosud takové vyhrávání z břicha neměli a aby toho nebylo málo, v poslední době vás pobolívá žaludek, navštivte gastroenterologa.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]
Olupování kůže

Olupování kůže je akutním signálem nedostatku vitamínů. Správná výživa a vitaminové doplňky vše vrátí do normálu a vaše tvář, nebo ruce, kde se kůže nejčastěji olupuje, budou opět jako předtím. Pokud je však takový kožní „peeling“ spojený se svědivosti, utíkejte ke kožnímu. Mohli jste totiž klidně chytit mikózu či jiné houbové onemocnění, což je v mnoha případech mimořádně nepříjemná záležitost.


Částečná ztráta čichu

Ztráta vnímání vůně je u starších lidí důsledkem poškození nervového systému. Pokud jste však poměrně mladý člověk a z času na čas přestanete cítit vůně, dejte se vyšetřit odborníkem. Můžete mít vážnou virovou infekci a s viry se není radno zahrávat, zvláště pokud nevíme o jaké jde.


Škubání okem

Škubání očních víček může svědčit o únavě vašich očí. Mimořádně nepříjemné je, když vám začne víčkem škubat ve společnosti, protože je to poměrně viditelné a pro mnohé i děsivé. Pokud se chcete škubání v očích zbavit dávejte si na oči kosmetický tampon namočený v chladném mléce. Pokud to nebude fungovat a škubání neprojde, vyhledejte okamžitě neurologa. Je možné, že škubání je signálem vážné nervové poruchy.


Tinnitus

Tinnitus – pocit zvonění nebo šumu v uších. Mnozí odborníci varují, že takové signály jsou velkou hrozbou pro naše zdraví. Souvislé vyzvánění a šum v uších je však s největší pravděpodobností příznakem spuštění patologického onemocnění. Nejčastějším důvodem bývá stálý hluk na pracovišti.

Bolavý ramenní kloub

Někteří lidé cítí svá ramena při každém pohybu. Tato nestabilita ramenního kloubu je stav, který může být zapříčiněn aktivním sportováním v mladém věku. Ať jste již sportovec byli nebo ne, problémy s ramenním kloubem jsou nebezpečné, protože vedou k častým úrazům a dislokaci. Nejlepší řešení je poradit se s lékařem.