Konečně účinná 28 denní plank výzva. Začněte právě teď a uvidíte, že během chvilky získáte svojí vysněnou postavu -
Menu

Konečně účinná 28 denní plank výzva. Začněte právě teď a uvidíte, že během chvilky získáte svojí vysněnou postavu

Co je to plankink? Jedná se o unikátní cvik, který je na první pohled velmi jednoduchý zároveň zaujme také tím, jak je účinný. A to hlavně na břišní svaly. Na ty dávno neplatí klasické sklapovačky nebo lehy-sedy. Plank je unikátní typ cviku, kdy stačí tělo udržet v konkrétní poloze a tak zajistit, že břišní svaly budou posilovány. Na první pohled se může zdát, že poloha prkna nemůže přinášet srovnatelné výsledky, jako jiné cviky. Opak je ale pravdou.

Zkuste 28 denní plank výzvu

Planking skutečně fungující cvik, který může přinést výsledky. Důležité je pouze dodržet dvě věci. Cvičit každý den několik minut. Když toto dodržíte, budete až překvapeni tím, co vše se s vaším tělem stane. A sami budete propagovat tento styl cvičení ve svém okolí. Neváhejte a zkuste to u sebe. Je tu 28 denní plank výzva, která vám ukáže, že stačí jenom 4 týdny a můžete mít postavu, která bude mnohem krásnější.

Proč právě tento cvik?

Je doporučován také zkušenými trenéry, ale i těmi, kterým pomohl zhubnout. Důvodem, proč právě plank, je rozhodně to, že se na rozdíl od jiných zaměřuje primárně na střed těla. Nejenom, že díky němu zapojíte břišní svaly přímé a také šikmé. Díky němu se ale zapojují i další svalové skupiny, jako je zádové svalstvo, ale i vnitřní svaly trupu. Tedy jak bylo zmíněno, zapojuje se skutečně celý střed těla. To má vliv i na zlepšení držení těla, stejně jako na celkové posílení. Plankink tak není jenom pro toho, kdo chce nutně zhubnout.

Důležitá je správná technika

Plank je sice jednoduchým cvikem, ale zároveň je třeba myslet i na to, že je nutné dodržet správnou techniku. Jedině tak bude cvik efektivní v rámci všech svalových skupin. Základem je poloha, která je stejná, jako když děláte klasické kliky. Tu doporučujeme jako výchozí, ze které přejdete do polohy plank. A to tak, že pokrčíte ruce a opřete se nikoliv o dlaně, ale opřete se o lokty. Dále je třeba zaujmout takovou polohu, aby byly vaše lokty přímo pod rameny, a také abyste neměli prohnutá záda. Ta musí být stejně jako bedra v rovině. Nyní už stačí jenom správně nasměrovat pohled, a to čelem k zemi. To je základ cviku, která je nutné denně opakovat a držet.

Jak ne 28 denní výzvu?

Proč právě tento cvik, to již víte. Stejně tak víte i to, jak správně plank provádět. Nyní se podívejte na to, jak by měla vypadat 28 denní plank výzva. Rozhodně se nejedná o nic složitého. Právě naopak. Stačí jenom držet oněch 28 dní. Tedy 4 týdny, kdy budete cvičit po každý den. To je důležité dodržet, jelikož každý výpadek může být problémem.

Nejprve je třeba začít cvičit přece jenom jednoduše. Očekává se, že první dny se v této poloze udržíte okolo pár sekund. Poté se uvolněte a následně několikrát opakujte. S postupe času bude vaše tělo mnohem silnější, díky čemuž budete moci vydržet v plank poloze i po několik minut. Ideální jsou 4 minuty, které pomohou k perfektní změně vašeho těla. Když vydržíte déle, není to na škodu. Naopak.

Snažte se dodržet doporučovaný postup

Aby byla 28 denní výzva skutečně k něčemu, je dobré snažit se dodržet předepsané intervaly. Jak jsme již zmínili, začít je třeba na 20 vteřinách. A potom postupně prodlužovat interval. Na konci prvního týdne byste měli vydržet již po dobu 45 vteřin. Na konci týdne druhého by to měl být čas  dvojnásobný, a to konkrétně 90 vteřin. Třetí týden by se měl interval, po kterém budete držet, také prodloužit. A to až na 90 vteřin. Jak jsme zmínili, poslední en 28 denní výzvy je ideální držet v této poloze 4 minuty.

Dále je dobré připomenout, že vás nečeká jenom dřina, ale že si můžete být jisti také tím, že zde jsou odpočinkové dny. Je to den šestý, dále je to den třináctý a potom také devatenáctý a dvacátý pátý. Ty necvičte, jelikož to si vaše tělo zaslouží regeneraci.

Líbil se vám článek?

Tisk

Bolí vás záda? Nemusíte chodit na drahou masáž. Toto stačí dělat 5 minut denně a máte po problému

CVIČENÍ
Bolesti zad jsou celkem velkým problémem. V prví řadě z toho důvodu, že mohou výrazným způsobem omezovat člověka v jeho běžných aktivitách. To…

JAK ZHUBNOUT ZA 3 HODINY: Následujte podrobné pokyny od světově proslulého Jorge Cruz, byla jsem překvapena výsledky!

CVIČENÍ
Každý člověk chce vypadat dobře. A s tím jasně souvisí také jeho váha. Jak se dá docílit toho, aby člověk opravdu…

Udělejte si čas na těchto 5 cviků, které by každá žena po čtyřicítce měla znát

CVIČENÍ
Ať se snažíme sebevíc, času neutečeme. Stárnutí se projeví na každém, a proto je potřeba se o své tělo starat…

Těchto skvělých 5 tibetských cvičení Vám pomůže vypracovat postavu Vašich snů. Stačí cvičit 10 minut denně!

CVIČENÍ
  Každý z nás chce vypadat a hlavně se cítit dobře ve svém těle. Dnes už máme k dispozici velké…

Tak toto je BOMBA! 7 efektivních Jóga cviků, pomocí nichž budete mít dokonale pevná prsa!

CVIČENÍ
Protože pevně věříme, že každý je schopen budovat tělo svých snů, našli jsme pro Vás ty nejefektivnější jóga cviky, které…

9 efektivních cviků, které Vám pomohou zbavit se bříška po porodu!

CVIČENÍ
Gratulujeme - jste teď matkou! Je to celoživotní práce, která má spoustu příležitostí, ale je také spojena s mnoha těžkostmi.…

Objevte 8 jednoduchých jóga pozic, které pomohou zabránit vypadávání vlasů!

CVIČENÍ
21. června svět oslavuje Mezinárodní den jógy, známý také jako Den jógy. Často jsme všichni zvyklí na jógu jako na…

Cviky na ploché břicho lze vyzkoušet při sezení na židli. Jaké to jsou?

CVIČENÍ
Dokonalá postava většinou začíná  jedné jediné věci. A tou je ploché břicho. Získat ho lze nejenom tím, že budete správně…

Těchto skvělých 5 tibetských cvičení Vám pomůže vypracovat postavu Vašich snů. Stačí cvičit 10 minut denně!

CVIČENÍ
  Každý z nás chce vypadat a hlavně se cítit dobře ve svém těle. Dnes už máme k dispozici velké…

Těchto skvělých 5 tibetských cvičení Vám pomůže vypracovat postavu Vašich snů. Stačí cvičit 10 minut denně!

CVIČENÍ
  Každý z nás chce vypadat a hlavně se cítit dobře ve svém těle. Dnes už máme k dispozici velké…

Těchto 7 cviků mi doporučila fitness trenérka na doma. Mé tělo se změnilo již za 4 týdny a cvičila jsem jen 10 minut denně!

CVIČENÍ
Ano, mnoho žen nemá kvůli povinnostem doma a v práci čas na posilovnu a běhání možná také není Vaším koníčkem.…

Skřípnutý bederní nerv? Nezoufejte. Existují 2 způsoby, jak ho jednoduše uvolníte

CVIČENÍ
Lidské tělo je protkáno mnoha různými nervovými zakončeními. Pokud bychom se měli podívat na několik nejznámějších nervů, je třeba říci,…

Dieta pro línou hospodyňku. Skvělý způsob jak se zbavit tělesného tuku a za týden shodit 3 kilogramy

CVIČENÍ
Dnes jsme se rozhodli, že potěšíme všechny dámy, které chtějí dlouhodobě zhubnout, ale buď se jim to nedaří, nebo se…