Konečně účinná 28 denní plank výzva. Začněte právě teď a uvidíte, že během chvilky získáte svojí vysněnou postavu -
Menu

Konečně účinná 28 denní plank výzva. Začněte právě teď a uvidíte, že během chvilky získáte svojí vysněnou postavu

Co je to plankink? Jedná se o unikátní cvik, který je na první pohled velmi jednoduchý zároveň zaujme také tím, jak je účinný. A to hlavně na břišní svaly. Na ty dávno neplatí klasické sklapovačky nebo lehy-sedy. Plank je unikátní typ cviku, kdy stačí tělo udržet v konkrétní poloze a tak zajistit, že břišní svaly budou posilovány. Na první pohled se může zdát, že poloha prkna nemůže přinášet srovnatelné výsledky, jako jiné cviky. Opak je ale pravdou.

Zkuste 28 denní plank výzvu

Planking skutečně fungující cvik, který může přinést výsledky. Důležité je pouze dodržet dvě věci. Cvičit každý den několik minut. Když toto dodržíte, budete až překvapeni tím, co vše se s vaším tělem stane. A sami budete propagovat tento styl cvičení ve svém okolí. Neváhejte a zkuste to u sebe. Je tu 28 denní plank výzva, která vám ukáže, že stačí jenom 4 týdny a můžete mít postavu, která bude mnohem krásnější.

Proč právě tento cvik?

Je doporučován také zkušenými trenéry, ale i těmi, kterým pomohl zhubnout. Důvodem, proč právě plank, je rozhodně to, že se na rozdíl od jiných zaměřuje primárně na střed těla. Nejenom, že díky němu zapojíte břišní svaly přímé a také šikmé. Díky němu se ale zapojují i další svalové skupiny, jako je zádové svalstvo, ale i vnitřní svaly trupu. Tedy jak bylo zmíněno, zapojuje se skutečně celý střed těla. To má vliv i na zlepšení držení těla, stejně jako na celkové posílení. Plankink tak není jenom pro toho, kdo chce nutně zhubnout.

Důležitá je správná technika

Plank je sice jednoduchým cvikem, ale zároveň je třeba myslet i na to, že je nutné dodržet správnou techniku. Jedině tak bude cvik efektivní v rámci všech svalových skupin. Základem je poloha, která je stejná, jako když děláte klasické kliky. Tu doporučujeme jako výchozí, ze které přejdete do polohy plank. A to tak, že pokrčíte ruce a opřete se nikoliv o dlaně, ale opřete se o lokty. Dále je třeba zaujmout takovou polohu, aby byly vaše lokty přímo pod rameny, a také abyste neměli prohnutá záda. Ta musí být stejně jako bedra v rovině. Nyní už stačí jenom správně nasměrovat pohled, a to čelem k zemi. To je základ cviku, která je nutné denně opakovat a držet.

Jak ne 28 denní výzvu?

Proč právě tento cvik, to již víte. Stejně tak víte i to, jak správně plank provádět. Nyní se podívejte na to, jak by měla vypadat 28 denní plank výzva. Rozhodně se nejedná o nic složitého. Právě naopak. Stačí jenom držet oněch 28 dní. Tedy 4 týdny, kdy budete cvičit po každý den. To je důležité dodržet, jelikož každý výpadek může být problémem.

Nejprve je třeba začít cvičit přece jenom jednoduše. Očekává se, že první dny se v této poloze udržíte okolo pár sekund. Poté se uvolněte a následně několikrát opakujte. S postupe času bude vaše tělo mnohem silnější, díky čemuž budete moci vydržet v plank poloze i po několik minut. Ideální jsou 4 minuty, které pomohou k perfektní změně vašeho těla. Když vydržíte déle, není to na škodu. Naopak.

Snažte se dodržet doporučovaný postup

Aby byla 28 denní výzva skutečně k něčemu, je dobré snažit se dodržet předepsané intervaly. Jak jsme již zmínili, začít je třeba na 20 vteřinách. A potom postupně prodlužovat interval. Na konci prvního týdne byste měli vydržet již po dobu 45 vteřin. Na konci týdne druhého by to měl být čas  dvojnásobný, a to konkrétně 90 vteřin. Třetí týden by se měl interval, po kterém budete držet, také prodloužit. A to až na 90 vteřin. Jak jsme zmínili, poslední en 28 denní výzvy je ideální držet v této poloze 4 minuty.

Dále je dobré připomenout, že vás nečeká jenom dřina, ale že si můžete být jisti také tím, že zde jsou odpočinkové dny. Je to den šestý, dále je to den třináctý a potom také devatenáctý a dvacátý pátý. Ty necvičte, jelikož to si vaše tělo zaslouží regeneraci.

Líbil se vám článek?

Tisk
CVIČENÍ

Problémy se zády a jejich časté bolesti jsou známou civilizační…

Bolesti v zádech a krku se proměnily v novou epidemii 21. století. Zpravidla jsou způsobeny špatným držením těla a dlouhodobým…
CVIČENÍ

Žádné léky, ani žádné chirurgické zákroky. Na bolesti páteře platí…

Bolesti páteře nejsou nic pěkného. Je to bolest, která se často nedá vydržet a ještě horší to je v případě, když…
CVIČENÍ

Problémy s páteří mohou být minulostí. Stačí znát tyto revoluční…

Pokud vás ještě nikdy nebolela záda, pak patříte takřka k ohrožené skupině lidí. Normální totiž dnes je, že téměř každý člověk…
CVIČENÍ

Ani léky, ani jídlo, ani změna životního stylu. Nic z toho…

Chcete být zdraví? Na internetu najdete celou řadu různých „zaručených“ receptů, jak na to. Mohou se týkat jídla, životního stylu,…
CVIČENÍ

Druhá brada, povislá kůže na krku, málo napnutá pleť a…

Každá žena chce být krásná. Bohužel s postupem času se mohou objevovat problémy s kůží. Ta už nemusí být tak pružná, což…
CVIČENÍ

Trápí vás kýla? Může postihovat celou řadu částí vašeho těla.…

Kýla meziobratlových plotének, je problém, který postihuje čím dál větší množství populace. Podle lékařů se jedná o poměrně mladý zdravotní…