Redakce ProSvět.cz
20 prosince, 2018

Máte rádi ředkvičky? Já rozhodně! Miluji je na chlebu s máslem, hodně je přidávám do nejrůznějších salátů nebo je nakrájím jako zeleninovou přílohu ke grilovanému masíčku. Dneska mám pro vás naprosto geniální trik, i který se se mnou podělil jeden kamarád - je to zkušený zahradník, takže se mu určitě dá věřit, jeho rady pokaždé fungují. Výsledkem tohoto šikovného fígle je bohatá úroda ředkviček, která vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři!

Bohatá úroda ředkviček je snem snad každého pěstitele, který si ředkvičky vysadí do záhonku a už se nemůže dočkat, až začne sklízet. Na ředkvičkách je skvělé to, že jim nevadí ani nižší teploty, hravě si poradí i s jinými neduhy, které si na ně počasí připraví a každoročně tak bývají nedílnou součástí mnoha zahrádek.

Bohatá úroda ředkviček s minimálním úsilím? Já už vím, jak na to!

Určitě se shodneme na tom, že ředkvičky zpravidla rostou v hojném počtu, takže se můžeme těšit z mnoha krásně červených kuliček. Potíž je ale v tom, že ne vždy se zadaří a ředkvičky tak kolikrát máme okousané nebo jinak znehodnocené. A to je strašná škoda, nemyslíte?

Já už nyní vím, jak na to, aby na mě čekala bohatá úroda ředkviček a já pro to prakticky nemusela hnout prstem. S minimálním úsilím tak i vy můžete získat mnoho chutných a zdravých ředkviček, na které bude radost pohledět!

Jak na to?

Zajímá vás, jak dosáhnout bohaté úrody? Stačí vám k tomu jediné: zasaďte ředkvičky do papírových plat od vajíček. Do každé dírky dejte trochu zeminy, semínka ředkviček a poté plata jednoduše položte na záhonek.

Pamatujte na to, že ředkvičky mají rády bohatou zálivku, takže pokud nepomůže počasí, nebo v případě, vysadíte-li si ředkvičky ve skleníku nebo fóliovníku, musíte se o zálivku postarat sami. Výhodou pěstování ředkviček v platech od vajíček je i ideální vzdálenost mezi nimi, nestane se tak, že by byly ředkvičky vzájemně utlačované.

Sdílejte článek