David Hampl
2 prosince, 2021
, ,

Jste milovníkem Bounty, což jsou kokosové tyčinky nebo bonbony, které jsou obalené v čokoládě? Na jejich výrobě není nic složitého, můžete si je tedy rychle vyrobit i doma. Budete k tomu potřebovat jen tři suroviny a k tomu jen dvacet minut času.

Domácí bounty snadno a rychle

Ač to tak nevypadá, postup receptu je velmi jednoduchý a zvládnout ho také děti. Udělejte si domácí bounty, které můžete dát dětem jako svačinku za odměnu! Na jeho přípravu budete potřebovat:

  • 2 tabulky mléčné čokolády
  • 3 hrnky kokosových vloček
  • 1 hrnek kondenzovaného mléka

A to je všechno! Poté už jen stačí smíchat kondenzované mléko s kokosovými vločkami. Použít můžete neslazené, ale v tomto případě sladkost rozhodně neuškodí. Připravte si kuličky nebo tyčinky, které se pak budou vejít do mrazáku. Bounty tyčinky musíte dávat na pečicí papír nebo potravinářskou folii.

Díky mrazáku máte za dvacet minut hotovo

Hotové tyčinky nebo kuličky dejte na dvacet minut do mrazáku a mezitím si buď v mikrovlnce nebo ve vodní lázni připravte čokoládu. Stačí ji rozpustit samotnou nebo do ní můžete přidat kousek másla. Hotové kokosové tyčinky namáčejte v čokoládě a dávejte je nejlépe na mřížku, ale použít můžete také obyčejný plech.

Tento recept je velmi jednoduchý a pokud máte rádi kokos, rozhodně byste ho měli vyzkoušet. Na internetu najdete několik variant tyčinek Bounty, ale také se řadí mezi snadné. Můžete z něj udělat nový druh cukroví, nebo kuličky svátečně zabalit a darovat rodině. Jejich chuť je příjemně kokosová a sladkost je akorát – děti si na nich pochutnají také.

Mezi oblíbené kokosové dezerty patří například Raffaelo kuličky, které si můžete také koupit v obchodě, ale mnohem levnější varianta je udělat si je doma. Patří mezi vánoční cukroví, které je nepečené, ale pochutná si na něm celá rodina.

Sdílejte článek