Chcete si vyrobit domácí bonbony Bounty?

Jste milovníkem Bounty, což jsou kokosové tyčinky nebo bonbony, které jsou obalené v čokoládě? Na jejich výrobě není nic složitého, můžete si je tedy rychle vyrobit i doma. Budete k tomu potřebovat jen tři suroviny a k tomu jen dvacet minut času.

Domácí bounty snadno a rychle

Ač to tak nevypadá, postup receptu je velmi jednoduchý a zvládnout ho také děti. Udělejte si domácí bounty, které můžete dát dětem jako svačinku za odměnu! Na jeho přípravu budete potřebovat:

  • 2 tabulky mléčné čokolády
  • 3 hrnky kokosových vloček
  • 1 hrnek kondenzovaného mléka

A to je všechno! Poté už jen stačí smíchat kondenzované mléko s kokosovými vločkami. Použít můžete neslazené, ale v tomto případě sladkost rozhodně neuškodí. Připravte si kuličky nebo tyčinky, které se pak budou vejít do mrazáku. Bounty tyčinky musíte dávat na pečicí papír nebo potravinářskou folii.

Čtěte také: Výjimečná večeře pro celou rodinu či návštěvu z jednoho pekáče: Recept, který vymyslel můj švagr se stal slavný na internetu, jakmile ochutnáte – pochopíte proč!

Díky mrazáku máte za dvacet minut hotovo

Hotové tyčinky nebo kuličky dejte na dvacet minut do mrazáku a mezitím si buď v mikrovlnce nebo ve vodní lázni připravte čokoládu. Stačí ji rozpustit samotnou nebo do ní můžete přidat kousek másla. Hotové kokosové tyčinky namáčejte v čokoládě a dávejte je nejlépe na mřížku, ale použít můžete také obyčejný plech.

Tento recept je velmi jednoduchý a pokud máte rádi kokos, rozhodně byste ho měli vyzkoušet. Na internetu najdete několik variant tyčinek Bounty, ale také se řadí mezi snadné. Můžete z něj udělat nový druh cukroví, nebo kuličky svátečně zabalit a darovat rodině. Jejich chuť je příjemně kokosová a sladkost je akorát – děti si na nich pochutnají také.

Mezi oblíbené kokosové dezerty patří například Raffaelo kuličky, které si můžete také koupit v obchodě, ale mnohem levnější varianta je udělat si je doma. Patří mezi vánoční cukroví, které je nepečené, ale pochutná si na něm celá rodina.