Čaj z bobkových listů má nespočet léčivých účinků

Bobkový list se vždy používal k dochucení pokrmů, např. vývarů. Málokdo tuší, že může toto koření použít také jako přírodní lék na mnoho zdravotních problémů. Obsahuje kyselinu tříslovou a vysoký obsah esenciálních olejů, které chutnají lehce hořce a mají jedinečné vlastnosti. Díky tomu je bobkový list lékem na mnoho fyzických i psychických problémů.

Recept na čaj z bobkových listů

Čaj si můžete velmi jednoduše připravit z bobkových listů, které koupíte v potravinách. Na čaj potřebujete jen 4-5 bobkových listů, které spaříte v 3 dl vody. Vařte je asi 10 minut. Potom bobkové listy sceďte a budete mít připravený léčivý čaj. Konzumace se doporučuje denně, jestli máte nějaké zdravotní problémy. Uvidíte, že se vám brzy udělá lépe. Jestli nesnesete jeho hořkou chuť, přidejte do něj malé množství medu, který má také léčivé vlastnosti.

shutterstock.com

Na co můžete využít sílu bobkových listů?

Bobkové listy dokáží skvěle povzbudit trávicí systém, takže se můžete zbavit bolestí a pálení žaludku, zmírnit křeče v břiše nebo nevolnosti. Navíc zlepší chuť k jídlu. Tyto listy jsou také silným antioxidantem a obsahuje polyfenoly, takže je můžete použít pro snížení hladiny cholesterolu, předcházet srdečním onemocněním, cukrovce nebo rakovině prsu. Využít ho můžete také k detoxikaci organismu. Má také antivirové, protizánětlivé, protiplísňové nebo antibakteriální vlastnosti.

Čtěte také: Nádherný a vynikající recept na jahodový koláč

Zdravotní výhody konzumace čaje z bobkových listů

Éterické oleje z bobkových listů si můžete vmasírovat do hrudníku nebo inhalovat v případě onemocnění horních cest dýchacích. Ve formě roztoku ho lze také použít na vlasy, abyste jim dodali ztracený lesk. Velmi dobře vám poslouží také při bolesti kloubů. Čaj vám pomůže také při nachlazení, chřipce, průjmu nebo při gynekologických potížích. Jak vidíte, obyčejný bobkový list můžete využít mnoha způsoby k prospěchu vašeho zdraví.

Zdroj: kerteszkedek.hu