Čaj z bobkových listů vás zbaví kašle i nachlazení

Čaj je při nachlazení skvělým způsobem, jak srovnat dýchací potíže a rychleji se uzdravit. Naštěstí můžete využít dva extrémně efektivní recepty z bobkových listů, které účinkují skutečně rychle. Nikdy je ovšem neužívejte dlouhodobě. Pamatujte, že bobkové listy jsou léčivé jen v menším množství a při nadměrném množství mohou být toxické. Proto byste je měli užívat jen pár dnů.

Čaj a sirup z bobkového listu

Čaje z bobkových listů jsou skvělé hned na několik zdravotních problémů. Využít byste ho měli na chřipku, kašel, nachlazení nebo zánět dýchacích cest. Tento čaj se vyplatí hlavně při prvních příznacích onemocnění. Příjemně vás zahřeje a působí proti bakteriím a virům. Jakmile začnete mít horečku, začněte s pitím tohoto jedinečného nápoje.

https://www.przepisytesciowej.pl/

Na výrobu budete potřebovat 5 kusů bobkového listu, 500 ml vody, 1 lžičku medu a citronovou šťávu z poloviny citronu. Výroba je velmi jednoduchá. Bobkové listy důkladně omyjte čistou vodou. Nalámejte je na menší kousky. Dejte vařit vodu a 1-2 minuty ji vařte spolu s listy. Vařte směs asi po dobu 20 minut. Poté listy sceďte, přidejte med a citronovou šťávu. Pijte čaj během dne, ale nevypijte ho celý najednou. Postačí vám vždy jen jeden nebo dva malé doušky čaje.

Čtěte také: Zlaťoučké koblížky s domácí polevou. Tento recept se bude líbit dětem i dospělým

https://www.przepisytesciowej.pl/

Sirup proti kašli, který spolehlivě funguje

Bobkové listy mají blahodárné účinky, ale je dobré je podpořit také silným zdrojem vitamínu C, jakmile se nachladíte. Proto byste použít dost citronové šťávy. Na další nápoj pro léčbu nachlazení a kašle budete potřebovat 15 kusů bobkových listů, 250 ml citronové šťávy a 500 gramů cukru. Z těchto tří surovin získáte dostatek prostředku, který vám pomůže překonat nepříjemnou nemoc.

https://www.przepisytesciowej.pl/

Příprava nápoje je jednoduchá. Cukr rozpusťte v citronové šťávě a přidejte 15 kusů bobkových listů. Vařte asi po dobu 1 hodiny, dokud nezískáte hustou směs, která bude velmi podobná medu. Poté bobkové listy vyndejte ze směsi a nalijte tekutinu do uzavíratelných lahví. Skladujte je v lednici. Užívejte 1 čajovou lžičku denně, dokud se neuzdravíte. Tento sirup zabere v každém případě, takže byste si ho měli připravit. Navíc chutná skvěle.

Recept na cukrový sirup

Cukrový sirup je efektivní při dusivém kašli a bronchitidě. Na výrobu tohoto sirupu budete potřebovat 10 kusů bobkových listů, 2 lžíce medu a 1 šálek vody. Výroba tohoto sirupu je velmi jednoduchá a sirup vám úžasně poslouží pro zmírnění nepříjemných příznaků nachlazení nebo chřipky.

https://www.przepisytesciowej.pl/

Výroba je snadná. Uvařte vodu s bobkovými listy. Poté z cukru udělejte karamel, ale dávejte dobrý pozor, abyste ho nepřipálili. Do karamelu velmi opatrně (po lžících) přidávejte převařenou vodu. Nezapomeňte směs neustále míchat. Karamelová voda bude stříkat, a proto si na to dávejte pozor. Jakmile se voda s karamelem spojí, povařte ji ještě pár minut s bobkovými listy. Sceďte tekutinu do šálku a konzumujte 3-4 krát denně 1 lžičku.

Zdroj: przepisytesciowej.pl