Čaj z česneku a jablka? Tento podivný nápoj skutečně funguje a prospěje vaší imunitě

Všichni víme, že popíjení bylinkových čajů je skvělou cestou, jak pečovat o své zdraví. Možná ale znáte spíše tradiční bylinky, jako je třeba lípa, máte nebo meduňka. Za bylinkový čaj se však dá považovat ledacos, třeba i výluh z jablka a česneku. Sice to na první pohled zní dost nepříjemně a málokdo si dovede představit, že by si něco takového dopřál dobrovolně, vězte, že zdravotní benefity takového čaje vás přesvědčí o tom, že nemá smysl mít nějaké předsudky.

Proč si dopřát tento odvar?

V minulosti byl takový odvar běžným lékem na chřipku, kašel, nachlazení i různé virózy. Výhodou je také to, že pozitivně působí na naše játra, čistí krev a zajišťuje správnou cirkulaci krevního oběhu.

https://www.grazynkagotuje.pl/

Co budete potřebovat?

Na přípravu tohoto nálevu si nachystejte:

Čtěte také: Bramboráky jsou nuda! Tyhle brokolicové placky je hravě nahradí!

  • 2 jablka
  • 2 stroužky česneku
  • 500 ml vody

Jablka důkladně omyjte a nakrájejte na malé kostičky. Ty poté dojte do malého rendlíku a přidejte k nim také nakrájené stroužky česneku. Vše zalijte vodou a pomalu přiveďte k varu. Jamile začne směs vařit, plamen vypněte a nechte ještě dalších 10 minut louhovat. Poté směs sceďte a můžete popíjet. Pokud vám chuť nepřipadá dobrá, můžete čaj mírně dosladit medem nebo nějakým ovocným sirupem.

https://www.grazynkagotuje.pl/

Jaké jsou výhody pití tohoto odvaru?

Má protizánětlivé, antibiotické a antimikrobiální účinky. Prospívá tedy zejména našemu imunitnímu systému a pomáhá mu v boji proti různorodým chorobám. Díky vláknině v jablkách je možné díky tomuto čaji podporovat detoxikaci organismu a čištění usazenin v našem těle. Jablko obsahuje flavonoidy a různé antioxidanty, které se značnou mírou podílí na zbavování se nebezpečných volných radikálů, které mohou náš organismus poškozovat. Jablko obsahuje také pektin, rozpustnou vlákninu, která je skvělá zejména proto, že pomáhá snižovat hladinu nebezpečného cholesterolu LDL. Budete tak zdravější a budete se cítit lépe.

ZDROJ: grazynkagotuje.pl