Česnek a skořice? Duo, které porazí cukrovku a popasuje se i s kily navíc!

Tyhle léky na cukrovku, tento preparát na nadváhu a tyto prášky při zadržování tekutin? Suma sumárum stovky zaplacených korun u pokladny v lékárně. A účinnost? Často nevalná! Není lepší se obrátit k přírodním produktům, které fungují mnohem efektivněji? Jedinečné duo dokáže zázraky, přitom jsou to obyčejné dvě přísady, které má každý doma. Současně stojí jen pár korun. O kterých divech ze spíže je řeč?

Česnek a skořice jsou dokonalý pár

On patří mezi nejlepší přírodní antibiotika, ona je královnou přírodních sladidel a lékem na obezitu. Řeč je o česneku a skořici, které patří mezi úžasné prostředky lidového léčitelství na celou škálu různých neduhů. Jsou zdrojem vitamínů, minerálů, antioxidantů i dalších léčivých látek a jsou perfektními medikamenty při zvýšené hladině cukru, prediabetu i při již diagnostikované cukrovce.

Lék známý více než 3 000 let

Česnek patří mezi nejznámější prostředky přírodní léčby, lidé jeho účinků využívají přes 3 000 let. Je zdrojem vitamínů C, A a řady B, minerálů, jako jdou zinek nebo selen. Výtečně funguje při virových i bakteriálních onemocněních, má antibiotické a protiplísňové účinky. Je pomocníkem při kardiovaskulárních obtížích, ale také při cukrovce, protože stimuluje produkci inzulinu a snižuje hladinu nebezpečné glukózy v krvi.

Nejen do perníčků či svařáku

Aromatickou kůru ze stromu skořicovníku znají lidé nejčastěji z vánočního pečení nebo z přípravy svařeného vína. Používá se v asijské kuchyni, ale zdomácněla po celém světě. Kromě výtečné vůně je toto koření i skvělým prostředkem pro zrychlení metabolismu, což vede ke snížení nadváhy. Má také protirakovinné účinky, čistí střeva a má detoxikační vlastnosti.

Příprava zázračného nápoje

Spojením těchto dvou ingrediencí vznikne zázračný nápoj, který posílí zdraví a pomůže snížit hladinu cukru, k tomu zatočí se zadržováním vody, detoxikuje organismus a odbourá kila navíc. Pro přípravu budete potřebovat:

  • voda – 3 hrnky
  • česnek – 3 stroužky
  • skořice – 1 lžička

Vodu vlijte do hrnce, přidejte prolisovaný česnek a skořici, vařte po dobu 8 minut, poté nechte 5 minut odstát a přefiltrujte. Pijte ráno nalačno.