David Hampl
27 listopadu, 2018

Kombinaci kuřecího masa, šunky a také sýra jistě velmi dobře znáte. A to z důvodu, že osvědčeným jídlem poslední doby jsou takzvané kapsy. Pokud však nechcete připravovat právě je, ale chcete něco zajímavějšího a pitom chutného, potom vám doporučíme kuřecí rolky se šunkou a sýrem. Jak na tuto pochoutku, která se hodí jak k obědu, tak i k večeři? Podívejte se společně s námi.

Co budete potřebovat?

Už název receptu jasně ukazuje na to, že základní suroviny jsou celkem jasné. Jak se ale později dozvíte, recept na kuřecí rolky není až tak klasický a tak budete potřebovat i další věci. To hlavní je samozřejmé:

  • 500 gramů kuřecích prsou
  • 200 gramů plátkového sýra
  • 200 gramů šunky
  • Grilovací koření

Myslete na to, že daný recept na kuřecí rolky se šunko a sýrem je založený na tom, že je budete zapékat v troubě. A to nikoliv na sucho. A tak je třeba mít ještě:

  • 500 mililitrů smetany
  • Sušené nebo čerstvé bylinky
  • Muškátový oříšek

Nejprve vytvoříte rolky

Nejde o nic složitého. Základem jsou kuřecí prsa, které si nařezejte na tenčí plátky, a to podobně jako při přípravě řízků. Můžete je také lehce naklepat. Každý plátek následně posypte grilovacím kořením a položte na něho jeden plátek sýru a jeden plátek šunky. Následně už stačí udělat jenom rolku, a to tak, že dané kuřecí maso jednoduše zabalíte. Aby vám drželo, použijte párátko, nebo kousek špejle. Takto pokračujte se všemi, které vkládáte do zapékací mísy.

Připravte si smetanu

Tu je vhodné nalít do mísy, do které následně přidáte i čerstvé nebo sušené bylinky dle chuti. Také tam nastrouháte trochu muškátového oříšku. Vše zamíchejte a nyní už jenom danou smetanovou směsí zalijte kuřecí rolky v zapékací míse. Není nutné, aby byly úplně ponořené.

Pečte a podávejte

Jakmile máte vše připraveno, už si stačí jenom rozehřát troubu, do které vložíte zapékací mísu. Optimální teplotou je 180 stupňů. Doba pečení je kolem 30 minut, což by mělo zcela dostačovat. Jakmile je hotov, můžete kuřecí rolky ihned podávat. Ideální příloha je jasná a jedná se buď o hranolky, nebo krokety.

Sdílejte článek