David Hampl
11 dubna, 2019

Říkáte si, že byste si upekli něco sladkého, ale potom si vzpomenete na to, že by to bylo spojeno s dlouhou přípravou a se zapínáním trouby? Potom máte dvě možnosti. Buď své chutě nějakým způsobem zaženete, nebo zkusíte dort Něha. Jedná se o nepečený dort, který zvládnete rychle, jednoduše a až ho ochutnáte, rozhodně nebudete chtít jakýkoliv jiný. Nevěříte? Zkuste ho a uvidíte sami.

Jaké ingredience mít po ruce

Co vás zaujalo nejvíce? Jednoduchost, příprava bez pečení, nebo fakt, že dost Něha bude dokonale chutnat? Odpovězte si a potom se podívejte na seznam jednotlivých ingrediencí, bez kterých se při přípravě této pochoutky rozhodně neobejdete.

  • 200 gramů sušenek
  • 250 gramů kondenzovaného mléka
  • 400 mililitrů plnotučného mléka
  • 200 gramů másla
  • 3 vejce
  • 1 vanilkový cukr

Dále je třeba vytvořit si na tomto nepečeném dortu také polevu, na kterou jsou potřeba jenom 3 ingredience. Aby se povedla chuťově a měla správnou konzistenci, je třeba si nachystat:

  • 4 lžíce cukru
  • 4 lžíce kakaa
  • 12 lžic mléka

Nejprve nachystejte krémový základ

Nejde o nic složitého. Kromě zmíněných sušenek vezmete jednotlivé suroviny a ty nalijete a nasypete do hrnce. Postupně přivedete k varu a chvíli vaříte. Maximálně 10 minut. Jde o to, aby se propojily všechny suroviny a aby došlo k tomu, že bude celá konzistence hutnější. Jakmile je vše provařeno, dejte vychladit. Když je teplota přijatelná, už jenom vmícháte máslo, které zajistí, že bude konzistence stále dobře krémová, ale zároveň bude také tuhá, čehož byste chtěli taktéž docílit.

V druhé fázi si nachystejte polevu

Tady jistě nemusíme říkat, že postup je taktéž velmi jednoduchý. Jak na něj? Nejprve dejte do hrnce všechny suroviny, zamíchejte je a poté začněte ohřívat. Cílem je, aby se chutě i konzistence propojila a také aby se rozpustil cukr. Když se tak stane, již můžete odstavit a nechat chladnout.

Finální příprava nepečeného dortu je hračkou

Vše potřebné máte nachystáno. Jak tedy na finální kompletaci všech surovin? Vezměte hlubší plech a na jeho spodní část vyskládejte sušenky, jednu vedle druhé. Následně nalijte část krému. Poté na něj opět vyskládejte vrstvu sušenek a nalijte druhou část krému. Opět narovnejte sušenky a na ně už jenom nalijete čokoládovou polevu. Když máte vše hotovo, postačí vložit do lednice a nechat několik hodin chladnout, aby jednotlivé ingredience tuhly. Následně vyndáte, nakrájíte a můžete ochutnat. Můžeme garantovat, že chuť bude naprosto famózní.

Sdílejte článek