Čokoládové tyčinky vhodné na vánoční nebo sváteční stůl!

Vyzkoušejte rychlé a velmi jednoduché tyčinky s čokoládou. Jestli milujete sladké, budou vám chutnat. Navíc vypadají krásně na vánočním stole a můžete je použít jako jeden z druhů cukroví. Rozhodně jich nemůžete sníst hodně najednou nebo je jíst každý den, ale na svátky jsou ideální. Neuvěříte, jak jednoduše a rychle a připravíte a budete moci nabídnout hostům. Jestli vám dojde nějaký druh cukroví na stole, můžete ho nahradit právě čokoládovými tyčinkami.

Co budete potřebovat?

Na výrobu této pochoutky potřebujete jen tři suroviny. To je velká výhoda, protože díky tomu bude výroba velmi rychlá a levná. Navíc o Vánocích budete mít zaručeně všechny ingredience po ruce, takže je můžete připravit kdykoli. Postačí vám jen trochu času. Na čokoládové tyčinky potřebujete:

  • sušenky – 300 gramů,
  • arašídové máslo (nebo Nutella) – 300 gramů,
  • čokoláda (ideálně hořká) – 200 gramů.

Pracovní postup

V první řadě si musíte připravit sušenky. Nejjednodušší bude, když je vložíte do kuchyňského robotu a rozmixujete. Jestli ho nemáte k dispozici, vložte je do plastového sáčku, uzavřete a rozbijte na drobky pomocí válečku. Jakmile budete mít ze sušenek drobenku, přidejte k nim arašídové máslo nebo Nutellu. Záleží, co budete mít doma po ruce a co vám chutná více. Obě suroviny důkladně promíchejte. Vznikne vám homogenní a hustá hmota.

zinoti.lt

Z této hmoty rukama vytvarujte válečky. Konce válečků sevřete. Je pouze na vás, jaký tvar pro své tyčinky zvolíte. Připravené těsto rozložte na tác nebo talíř. Zakryjte je potravinářskou fólií a vložte na 5 minut do mrazáku. Mezitím si rozehřejte čokoládu ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě. Přidat můžete trochu kokosového oleje nebo mléka. Tyčinky namáčejte v čokoládě a nechte ztuhnout na mřížce. Zbývající čokoládou na jejich povrchu můžete vytvořit jemné linie, které jim dají mnohem hezčí vzhled. Přejeme dobrou chuť!

Zdroj: zinoti.lt