CORONAVIRUS: Známe další infikovanou oběť, záchranáři ji museli transportovat novým způsobem. Varování pro všechny v blízkosti tohoto místa!

Aktuální hrozbou je obávaný koronavirus. Čínské město Wu-chan, které se považuje za epicentrum šíření smrtelného koronaviru, hlásí přes 4500 nakažených, podle českých odborníků může být ale i číslo mnohonásobně vyšší. V prvním únorovém týdnu by podle odhadů mohlo být nemocných až 270 tisíc lidí.

Nákaza jako lavina

Nemoc zasahuje organismus člověka velice agresivně a rychle postupuje. Napadá plíce a způsobuje velmi těžký zápal plic, který může vést k tomu, že se organismus tak vyčerpá, že umře na úplně něco jiného. Třeba na kardiovaskulární nemoc. Stav nemocného se vyvíjí každou hodinu. V Číně na letišti ještě pasažér nemusí mít teplotu a přiletí do Evropy a horečku mít může, nebo ji dostane až týden po příletu, protože inkubační doba je až čtrnáct dní. Prvotní projevy se u různých lidí liší, takže nelze snadno poznat, kdo může být nositelem viru, a je tedy potenciálně nebezpečný. Řada lidí se navíc i přes varování chová značně nezodpovědně a snaží se dostat z Číny i přesto, že již vykazují příznaky nákazy. Nemoc se za posledních pár dní rozšířila raketovou rychlostí a už se hlásí i první případy nakažených v Evropě.

Plastové rakve

Podívejte se na neuvěřitelné fotky toho, jak se v Číně přepravují nakažení. Obrázky obletěly svět a jen umocňují celkový strach z nákazy. Pacienti se přepravují v těsných plastových krabicích, které skoro připomínají rakve. Veškerý zdravotnický personál je oblečen v oblecích, které by je měly ochránit před kontaktem s nebezpečným virem. Na první pohled je jasné, jaké obavy a panika okolo celé nemoci panují. Prozatím bohužel neexistuje lék, který by dokázal infekci spolehlivě zarazit.

Čtěte také: Lahodný česnekový dresink je tou správnou volbou při letních grilovačkách. Můžete si ho dát do salátů, či jen tak k masu!

Odborníci se ovšem snaží hysterii mírnit. I když zní čísla pro běžného člověka děsivě, ve skutečnosti může tuto sezónu více lidí zemřít na obyčejnou chřipku než na nový koronavir. V ohrožení jsou hlavně starší lidé a pacienti s chronickým onemocněním, kteří mohou být náchylnější nákaze a rychlejšímu působení viru.