Cuketová rolka je skvělá náhrada klasických jednohubek

Když sklidila cukety, přemýšlela, co z nich udělá. Jelikož se blížila rodinná oslava, zkusila experiment a připravila tuto originální rolku. Na pohled je velmi originální a chuťově nemá konkurenci

Řešíte často, čím překvapit návštěvu u Vás doma, například při pořádání oslavy narozenin či dalších podobných akcí? Připadá Vám stereotypní stále dokola připravovat chlebíčky, jednohubky a sendviče, která zná každý a žádný velký údiv s nimi neuděláte? V tom případě zkuste připravit tyto skvělé cuketové rolky, které kromě toho, že jsou chuťově výborné, tak jsou také:

  • Lehce stravitelné
  • Ideální jak ráno, tak večer
  • Jednoduché na přípravu

Co je před přípravou potřeba zajistit

Pro své cuketové rolky budete potřebovat 4 vejce, 4 polévkové lžíce jogurtu (v případě, že chcete dietnější verzi, doporučuje se užít řecký nebo nízkotučný jogurt), 2 polévkové lžíce kukuřičné mouky, 3 polévkové lžíce hladké pšeničné mouky, 1 čajová lžička prášku do pečiva, 3 špetky soli a 3 polévkové lžíce oleje. Co se týče cuket, doporučuje se střední cuketa
(cca 400–600 gramů), dále 200 gramů fermentovaného sýra, 100 gramů kuřecí prsní šunky a petržel.

Celková doba přípravy je zhruba 2 hodiny, a to kvůli „odpočinutí“ hotové rolády v lednici těsně před tím, než půjde na stoly hostů. Čistá doba přípravy je však pouze cca 20-25 minut. Hravě tuto roládu zvládnou například děti.

Nezapomeňte na řádnou očistu Vašich rukou před samotnou přípravou

Že by si každý kuchař měl řádně umýt své ruce před přípravou pokrmu, není asi potřebné připomínat. Pojďme tedy na přípravu samotné rolády. Vejce, mouku, prášek do pečiva, olej a sůl řádně prokvedlejte metličkou v připravené misce.

Dále pod tekoucím proudem vody umyjte cuketu, kterou následně oloupejte a nastrouhejte na tenké proužky. Potom proužky odložte do misky, posypte solí a vyčkejte minutu až dvě, dokud cuketa nepustí trochu vody. Tuto vodu odstraňte a proužky cukety přimíchejte do připravené báze na těsto. Celou směs potom ještě jednou pořádně promíchejte, aby v ní nebyly hrubky.

Teď už jen vložit do trouby

Připravíme si mělký pekáč, který obesteleme pečícím papírem a vymažeme olejem. Takto připravený pekáč zalijeme připraveným těstem s nastrouhanou cuketou. Vložíme do trouby a pečeme při 220 stupních celkových 15 minut.

Jakmile je těsto hotové, natřeme jej jogurtem, který smícháme s nakrájenou petrželkou. Na závěr obložíme plátky šunky tak, abychom pokryli celou plochu upečeného těsta. Následně těsto smotáme do rolády a vložíme do lednice na 1-2 hodiny.

Jakmile zchlazenou roládu vytáhneme z lednice, můžeme si všimnout, že je absolutně pevná a připravená na porcování. Roládu tedy nakrájíme na tenké plátky. Pokud chceme finální verzi rolády ještě více zkrášlit, můžete ji ozdobit stonkem petrželky pro lepší vzhled.