David Hampl
19 června, 2020

Nečekaná návštěva nebo chuť na něco dobrého zaskočí někdy snad úplně každého. Jenže, co si dát, když lednice je téměř prázdná, ve skříni toho moc nemáme a do obchodu je pozdě? Pokud navíc hosti nebo vy nemůžete jíst mouku, resp. nechcete, je výběr možností o to menší. Naštěstí existuje jeden recept na jednu z nejrychlejších plněných rolek, které existují. Není k tomu zapotřebí ani nějak mnoho surovin. A ty, které zapotřebí jsou, máte většinou doma. Situaci tedy můžete zachránit a ubránit se trapnému tichu u stolu bez pohoštění.

Oblíbený a rychlý recept

Nemusí se jednat jen o návštěvu, ale sami někdy máme chuť na něco dobrého, ale ne zrovna sladkého. Receptů na slané pochoutky je na internetu nebo v kuchařkách mraky, a každý už většinou má svůj oblíbený recept. Pokud ovšem stále nevíte, co vyzkoušet nebo chcete vyzkoušet něco nového, pak rozhodně zvolte tento recept. Plněná rolka vypadá krásně, chutná fantasticky a její příprava je velmi jednoduchá a rychlá.

Ingredience k přípravě

K přípravě samotné rolky budete potřebovat následující ingredience: 6 vajec, 110 g zakysané smetany, 70 g mrkve, sůl, pepř. Na náplň do rolky budete potřebovat zase tyto ingredience: 200 g tvrdého sýra, 2 stroužky česneku, 2 kelímky zakysané smetany, kopr nebo petržel, sůl a pepř. Pár hlavních ingrediencí dokáže vytvořit báječný chuťový oblouk a skvělý gastronomicky zážitek.

Jednoduchý postup

Vejce rozbijte do misky, přidejte sůl, pepř a vyšlehejte. Přidejte smetanu, nastrouhanou mrkev a znovu vyšlehejte. Plech si vyložte pečícím papírem, potřete ho trochou olivového oleje a vylijte na něj směs. Směs upečte v troubě při 170 stupních 15 minut. Poté nechte vychladnout. Z ingrediencí na náplň vytvořte směs, a směsí potřete upečenou hmotu. Ze hmoty pak udělejte rolku, zabalte do papíru, vložte do lednice a máte hotovo. Dobrou chuť.

Sdílejte článek