David Hampl
23 listopadu, 2022
, ,

Kokosové tyčinky zalité čokoládou se prodávají v obchodě pod mnoha jmény. Dobrou zprávou je, že si je můžete připravit ve své kuchyni. Vyjdou vás levněji, najednou jich uděláte mnoho a budou chutnat úžasně. Recept, který dnes přinášíme, je velmi jednoduchý a chutný. Navíc budete přesně vědět, co tyčinky obsahují, a nebudete mít strach ze škodlivých éček.

Co budete potřebovat?

Na těsto potřebujete 100 gramů másla, 70 gramů cukru, 70 mililitrů mléka, 100-170 gramů kokosových hoblin a špetku soli. Druhou součástí tohoto jedinečného dezertu je čokoládová poleva. Na polevu potřebujete jen 150 gramů čokolády (stačí podíl kakaa kolem 50 %) a 30 gramů oleje. Všechny tyto suroviny máte jisté doma, takže nebudete muset pro žádnou běžet. Navíc je většina ingrediencí velmi levných, takže výsledný produkt bude také levný. To je dnes velmi důležité.

Pracovní postup

Do malého kastrůlku nalijte mléko. Přidejte cukr, špetku soli a máslo na kostičky. Zahřejte a pravidelně míchejte, dokud se máslo a cukr úplně nerozpustí. Jakmile se rozpustí, přidejte kokosové hobliny.

https://plyashka.com/

Nejprve přidejte 100 gramů holin najednou. Uvidíte, jestli jich budete potřebovat více. Hmota musí dobře držet tvar a v žádném případě se vám nesmí drolit.

https://plyashka.com/

Malou formu vyložte pečicím papírem nebo potravinářskou fólií. Potom naneste kokosovou směs. Měla by být silná asi 1,5 cm. V případě potřeby kokosovou směs přitlačte.

https://plyashka.com/

Pár kroků a máte hotovo!

Hmotu nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Potom ji vložte na hodinu do mrazáku, aby důkladně ztuhla. Jakmile bude dost pevná, vyndejte ji z formy a nakrájejte na tyčinky.

https://plyashka.com/

Rohy tyčinek můžete trochu stlačit prsty, abyste získali oblé hrany. Tento produkt vložte zpět do mrazáku.

https://plyashka.com/

Připravte si čokoládovou polevu ve vodní lázni a každou z tyčinek do polevy namočte a nechte oschnout na pečicím papíru.

https://plyashka.com/

Vložte tyčinky do lednice a nechte čokoládu důkladně ztuhnout.

https://plyashka.com/

Nakonec je můžete dozdobit podle vlastní fantazie.

https://plyashka.com/

Zdroj: plyashka.com

Sdílejte článek