Domácí marcipánové koule podle velmi jednoduchého receptu

Máte rádi marcipán? Připravte si ho v pohodlí své kuchyně. Bude to mnohem levnější a připravíte si ho tak sladký, jak to máte rádi. Dnes vám přinášíme recept na falešné marcipánové koule, které si vychutnáte při jakékoli příležitosti s rodinou i přáteli. Naučte se něco nového a budete mít příležitost zapůsobit na své přátele i děti. Vyzkoušejte tento jednoduchý recept a uvidíte, že si na těchto kuličkách všichni pochutnají. Navíc je to neuvěřitelně rychlé!

Co budete potřebovat?

Na tento dezert nepotřebujete téměř žádné ingredience. Ve skutečnosti vám postačí jen šest surovin a budete mít hotový úžasný dezert. Skvěle se hodí na Vánoce, ale vychutnáte si je kdykoli během roku. Poradíme vám, jak si je připravit. V první řadě si na ně připravte následující ingredience:

  • krupice – 15 dkg,
  • mléko – 10 lžic,
  • moučkový cukr – 25 dkg,
  • máslo (margarín na pečení) – 15 dkg,
  • mleté sušenky – 25 dkg,
  • aroma hořkých mandlí – pár kapek.

Pracovní postup

Nejdříve si musíte uvařit krupici. Svařte krupici s mlékem a nechte ji 5 minut odstát. Moučkový cukr smíchejte s máslem, mletými sušenkami a aroma. Všechno přidejte do krupice a důkladně promíchejte. Dávejte si pozor, až budete přidávat do těsta aroma hořkých mandlí. Jakmile ho tam dáte málo, bude vám tam něco chybět. Na druhou stranu příliš mnoho aroma zajistí, že bude výsledek velmi hořký a pro mnoho lidí prakticky nepoživatelný.

Čtěte také: Recept na báječný rýžový nákyp, který vám připomene dětství

Z připravené hmoty vytvarujte kuličky. Velikost závisí pouze na vás. Když je uděláte menší, budete jich mát mnohem více a možná vám také trochu déle vydrží na talíři. Až je budete mít hotové, rozpusťte čokoládu ve vodní lázni nebo mikrovlnné troubě. Všechny kuličky namáčejte do čokolády a nakonec je obalte v kakau. Pro osvěžení je můžete obalit také ve strouhaném kokosu. Nakonec je vložte na jednu hodinu do lednice. Poté budou připravené ke konzumaci. Dobrou chuť!

Zdroj: tutirecept.hu