Domácí mojito je extrémně chutné a hotové za pár minut

Mojito patří mezi nejoblíbenější letní nápoje. Koupíte ho prakticky v každém baru a restauraci. Nemusíte za něj ale utrácet velký obnos peněz. Místo toho si ho můžete snadno připravit doma a užít si svou oblíbenou chuť za zlomek ceny. Navíc si ho můžete připravit kdykoli a nemusíte kvůli tomu hledat otevřený bar. Klidně zůstaňte u sebe doma nebo si s domácím mojitem osvěžte grilování na zahradě.

Co budete potřebovat?

Připravit si mojito je vážně jednoduché. Stačí vám jen pár oblíbených ingrediencí a pár minut, během kterých drink připravíte. Až to jednou zkusíte, už si ho nikdy v restauraci nebo baru nekoupíte. Domácí nápoj je mnohem chutnější a nemusíte kvůli němu nikam běhat. Snadno si ho připravíte v kuchyni a oslníte své hosty na zahradní párty. Na 2 litry mojita si připravte:

  • velký citron (nebo limetky) – 1 (nebo 2),
  • máta – 5-8 snítek,
  • Sprite, perlivá voda nebo Schweppes – 1 ½-2 litry.
vstolovke.com

Pracovní postup

Vezměte jeden velký citron nebo dvě limetky. Rozkrojte je na polovinu. Opatrně odstraňte slupku a z jedné poloviny odstraňte semínka. Druhou polovinu se slupkou nakrájejte na tenké plátky. Z keříku máty si posbírejte pět až osm větviček. Záleží pouze na vás a na tom, kolik máty tam chcete mít. Většinu máty vložte do mixéru a přidejte k nim oloupanou část citronu nebo limetky bez semínek. Postačí vám dát všechno do sklenice a použít tyčový mixér.

vstolovke.com

Všechno mixérem mixujte, dokud nezískáte ze surovin homogenní směs. Vezměte malé sítko a položte ho na hrdlo džbánu. Potom s pomocí lžičky přeceďte do džbánu tuto směs, kterou máte v mixéru. Získáte koncentrovanou chuť citronu a máty. Do džbánu přidejte ostatní lístky máty, plátky citronu (nebo limetky) se slupkou a všechno zalijte spritem, perlivou vodou nebo Schweppesem. Promíchejte a máte k dispozici voňavé a velmi dobré mojito. Přejeme dobrou chuť a krásné léto!

Zdroj: vstolovke.com